20 Mayıs Pazartesi 2024

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan muhalefet liderlerine: HDP'li Güzel'in fotoğraflarını doğru bulmuyoruz bile diyemediniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan muhalefet liderlerine: HDP'li Güzel'in fotoğraflarını doğru bulmuyoruz bile diyemediniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber ekranlarında "Melih Altınok ile Sebep Sonuç" programında gündeme ilişkin açıklamalarında bulundu.

 

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARINDA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

 

Irak ve Suriye'nin devlet düzeni DEAŞ ve PKK tarafından yok edildi.

 

Elimizde maske gibi şeylerle dünyadaki çoğu ülkeye koronavirüs döneminde destek olmaya çalıştık.

 

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor.

Türkiye'ye içeriden gelen saldırıları biz kontrol edebiliriz. Ama dışarıdan gelen saldırılar kimi zaman bu ülkede kontrol edilemedi.

 

21. yüzyıl Türkiye için atılım dönemi oldu.

 

HDP'li Güzel'in teröristle olan fotoğrafını görmezden gelemeyiz.

 

HDP'li Güzel'in yanındaki öldürülen terörist Dicle Haber Ajansı'ndan örgüte katılmış

Türkiye'de terörü sorun görüyorum diyenlerin oranı 1.3 (Muhalefete tepki) HDP'li Güzel'in fotoğraflarını doğru bulmuyoruz diyemediler. 

 

Genel Başkanları bir şey söyleyemedi.

Dünyanın her yerinde Türkiye'nin mücadeesi konuşuluyor.

 

AB ve ABD terörü meşrulaştırmaya çalışıyor.

(Facebook Twitter Instagram) Sosyal medya üzerinden Türkiye'ye manipülasyon yapılıyor.

Bir karar verdim. Hukuk okuyacağım.

 

Terörle iltisak ve irtibat kamudan ihraç için yeterlidir.

 

45 bin 800 kişi FETÖ'den ihraç edildi.

 

(İBB'ye terör teftişi) Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı kılmaz.

 

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARININ TAMAMI

 

"Irak ve Suriye, dünyada iki terör örgütünün devlet otoritesini yok ettiği ülkeler. Bunlar DEAŞ ve PYD/PKK. Dünya bunun maliyetini ve bedelini ödüyor.

 

Romanya İçişleri Bakanı ile görüşürken, 'Bizde hiç terör olayı olmuyor' dedi. Keşke biz de öyle diyebilsek. Bizim hemen güneyimizde Suriye'de bri terör koridoru oluşturulmaya çalışılıyor. Eğitim ve strateji açısından desteklenen, çok önemli mühimmatlarla beraber desteklenen bir terör örgütü var.

 

Biz bu konuda septik değiliz. Her meseleyi teröre yoran bir anlayışımız yok.

 

Kendilerini koruyamayan ülkeler 21. yüzyılda büyük bir yalnızlık içerisindeler.

 

GÖÇMEN SORUNU

 

Avrupa rahat, ABD'de rahat. Onlar bir tek şey istiyor. Türkiye; İran, Irak, Suriye sınırlarını korusun, bize göçmen gelmesin. Biz göçmen sorununu bir terörden kaynaklanan insanların yer değiştirme sorunu olarak görmeyelim, ekonomi, adalet sorunu olarak görmeyelim. Kendi üretimlerini, ekonomileri yükseltmek, diğer ülkelerin ekonomilerini aşağıya çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sömürü düzeninin bir başka versiyonunu ortaya koymaya çalışıyorlar.

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor.

 

"PANDEMİ SÜRECİNİ EN AZ HASARLA ATLATIYORUZ"

 

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor. Türkiye, savunma sanayii ve şehir hastaneleri altyapısını yapmış. Türkiye bunlarla 21. asıra iyi giriş yapmış. Sayın Cumhurbaşkanımızı kim nasıl izliyor bilmiyorum. Türkiye'nin altyapı meselelerini, Türkiye'yi vesayetten kurtarma meselelerini çözdükten, çözmeye ramak bıraktıktan sonra bir atlayış daha gerçekleştirdi.

 

Türkiye'nin dış politikasına baktı. Türkiye'ye içeriden saldırıları biz kontrol edebiliriz. Ama dışarıdan saldırıları kontrol edebilme kabiliyetinin Türkiye'nin dönem dönem olmadığını hepimiz gördük ve şahit olduk. Darbelerle, terörle, siyasal istikrarsızlıklarla, ekonomik saldırlarla şahit olduk.

HDP'Lİ GÜZEL'İN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFI

 

Muhalefet gibi görmezden gelemeyiz, sırtımızı dönemeyiz. Muhalefet liderleri 'Bu fotoğraflar doğru değil' demedi.

 

2009 yılında terör örgütüne katılmış şu resmini verdiğiniz kişi. Dicle Haber Ajansı'ndan... Zaten bizi şu anda düşürmek istedikleri tuzak tam da bu. Bize 'Terörle mücadelede nasıl bu noktaya gelirsiniz, siz kişi başına gelir seviyesini nasıl yükseltirsiniz, bu kadar büyük badireler içerisinden nasıl çıkarsınız' diyorlar.

 

45 BİN 800 KİŞİ FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ

 

Terörle iltisak ve irtibat kamudan ihraç için yeterlidir. 45 bin 800 kişi FETÖ'den ihraç edildi.

İBB'YE 'TERÖR' TEFTİŞİ

 

Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı çıkarmaz. Bazı gazetecilere her 15 bin lira, bazı gazetecilere her ay 30 bin lira maaş bağlamak sizi haklı çıkarmaz. Teftiş CHP'li belediyelere özgü değil. İçişleri, birçok belediyede 2 bin 32 soruşturma yaptı. İBB'nin bu personellerin geçmişini bilmeme ihtimali yok.

 

"DOSYALARA EL KONULDU" İDDİASI

 

İBB'deki dosyalara el konulması söz konusu değildir.

 

YPS'YE KARŞI ALARM DURUMUNDAYIZ

 

DİAYDER örgüt üyelerini İBB'de işe soktu. DİAYDER YPS/PKK'yla bağlantılı. PKK'nın şehir yapılanması YPS'ye karşı alarm durumundayız. 2021'de 183 terör eylemi engellendi."

 

KILIÇDAROĞLU'NUN DİNLENME İDDİASI

 

Dinleseydik Pensilvanya'yla konuşmalarını duyardık.

 

Kamu zararı 3 şekilde belli olur. Bir Sayıştay raporlarında. İki kamu zararı mahkemeler, yargı tarafından belirlenir. Üç teftiş tarafından belirlenir. Bu dosyaların hiçbirinde kamu zararı tespiti yok.

 

BAKAN SOYLU'DAN YAYIN PAYLAŞIMI

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı sosyal medya paylaşımında "Bugün saat 21.00'de, A Haber ekranlarında, Melih Altınok ile Sebep Sonuç Programı'nın konuğu olacağım. Ekran başında buluşmak dileğiyle..." ifadelerini kullandı.

 

Yeni Yorum