02 Aralık Cumartesi 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu, ByLock kullanan vekilleri açıklasın…”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu, ByLock kullanan vekilleri açıklasın…”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda "Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" açıklamasının hatırlatılması üzerine sert tepki gösterdi. Bakan Soylu, "Ben 10 bin doları alan siyasetçiyi söylerim siz de başka şeyler söylemek zorunda kalırsınız. Kılıçdaroğlu, ByLock kullanan vekilleri açıklasın, ben de 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklarım" dedi.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleşen İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin görüşmeleri oldukça gergin geçti. Muhalefet milletvekilleri ile tartışan Bakan Soylu salonu terk etti.

 

GARO PAYLAN PANKART AÇTI!

 

2022 yılı bütçesine ilişkin bilgilerin paylaşıldığı komisyonda ilk tartışma HDP'li Garo Paylan'ın usul hakkındaki konuşması sırasında çıktı. Paylan ''Bakan bey Hrant Dink cinayetinde parmağı olanları ve 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklasın'' dedi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ise ''Suiistimal etmeyin, usul hakkında söz istediniz'' dedi. Paylan da ''Burası hesap verilen yer'' cevabını verdi. CHP'li vekiller komisyonda "10 bin dolar alan siyasetçi kim?" yazılı pankart açtı.

 

ARA VERİLDİ

 

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele kapsamındaki faaliyetleri anlatırken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a dönerek, "Ben konuşurken gülme" dedi.Soylu'nun sözlerinin ardından tansiyon yükseldi. 

 

CHP'li, İYİ Partili ve HDP'li vekiller ayağa kalktı. 

 

Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ara vermek zorunda kaldı.

 

"SİZ DE BAŞKA ŞEYLER SÖYLEMEK ZORUNDA KALIRSINIZ"

 

Aranın ardından başlayan ikinci oturumda da tartışma yaşandı. Soylu, " Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" açıklaması hatırlatılınca, "Ben 10 bin doları alan siyasetçiyi söylerim siz de başka şeyler söylemek zorunda kalırsınız. Kılıçdaroğlu, Bylock kullanan vekilleri açıklasın, ben de 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklarım" yanıtını verdi.

Yeni Yorum