25 Temmuz Perşembe 2024

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Avukatı Uğur Kızılca’dan Sözcü yazarı Çiğdem Toker’in “Türkiye Sigorta acenteliğini” iddialarına yalanlama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Avukatı Uğur Kızılca’dan Sözcü yazarı Çiğdem Toker’in “Türkiye Sigorta acenteliğini” iddialarına yalanlama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker'in iddialarına avukatı Uğur Kızılca aracılığıyla cevap verdi. Toker'in Soylu’nun ortağı olduğunu belirttiği ‘Esigortan'ın büyük payı Varlık Fonu’nda bulunan Türkiye Sigorta’nın acenteliğini aldığı iddiasını Uğur Kızılca yalanladı. Uğur Kızılca müvekkilinin herhangi bir ticari faaliyetinin bulunmadığını söyledi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun avukatı yaptığı yazılı açıklamada, bugün Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker'in köşesinde müvekkili ile ilgili tamamen algı oluşturmaya yönelik ve müvekkilinin kişilik haklarını hedef alan ifadelerin yer aldığını öne sürdü. 

 

Bu nedenle açıklama zorunluluğu doğduğunu belirten Kızılca, "Tüm hukuksal haklarımız saklı kalmak kaydıyla müvekkilimin herhangi bir ticari faaliyetinin ve şirket ortaklığının olmadığını kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız." ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

 

Avukat Kızılca'nın açıklamasına konu olan 'Soylu'nun şirketi Türkiye Sigorta acentesi başlıklı yazıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, sigorta şirketi ortaklığı olduğu ve bakanlık görevi sürerken şirket faaliyetlerini sürdürdüğü iddia edilmişti. 

 

Haberde Soylu’nun ortağı olduğu belirtilen ‘Esigortan‘, hissesinin yüzde 81,1’i Varlık Fonu’nda olan Türkiye Sigorta’nın acenteliğini aldığı belirtilmişti.

 

Süleyman Soylu'nun aile şirketi olan Engin Sigorta'daki hisselerini Ticaret Sicil gazetesinin 26 Mayıs 2022 tarihli nüshasında yayımlanan karara göre, oğlu Engin Levent Soylu ve kızı Fatma Nur Eslem Soylu'ya devretmişti.

Yeni Yorum