03 Ekim Pazartesi 2022

İçişleri Bakanlığı’ndan, izinsiz gösteri yürüyüşü yapan LGBT’lileri savunan CHP’ye tepki: "İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir”

İçişleri Bakanlığı’ndan, izinsiz gösteri yürüyüşü yapan LGBT’lileri savunan CHP’ye tepki: "İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir”

İçişleri Bakan Yardımcıları İsmail Çataklı, Muhterem İnce, Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil ve Mehmet Ersoy, dün İstanbul’da izinsiz gösteri yürüyüşü yapan LGBT’lilere müdehale eden güvenlik güçlerini eleştiren CHP’ye tepki gösterdiler. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy CHP’nin paylaşımını paylaşarak, “İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir...Esas zorbalık, toplumda iktidara tepki uyandırmak adına, hiçbir sınır tanımadan kurumlarımıza fütursuzca, her türlü yalana sarılarak saldırıp sonrasında özür dileyecek erdemi gösterememektir.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Kanuna, hukuka vandallıkla direnenleri değil, kanunu uygulama sorumluluğunu yerine getiren polisimizi zorbalıkla itham eden bu hukuk dışı zihniyeti kınıyoruz.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, “Maalesef uzun süredir kontrol edemedikleri siyasal öfkeyle, devlete isyan eden ve başkaldıranlara kadar düşen… Ve görevini yapan Polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz…

Emniyet teşkilatının hedef gösterilmesinide kınıyoruz..” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, “Asıl biz vatandaşın huzur ve güvenliği için çalışan polisimize “zorba” diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz!” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, Bakan Yardımcılarının paylaşımlarını retweetledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

 

“Türkiye bu zorbalığı hak etmiyor. Kendi yaşam tarzlarının dışında hiç kimseye saygı duymayan, görevinin başındaki gazetecilere, farklı kimliklere bu zulmü reva gören zihniyeti kınıyoruz. Cumhuriyetimizin layık olduğu demokrasiyi hep birlikte inşa edeceğiz…”

 

Yeni Yorum