21 Mayıs Salı 2024

İmamoğlu’nun 9 aylık karnesi

İmamoğlu’nun 9 aylık karnesi

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden tam 1 yıl geçti. 23 Haziran 2019 günü tekrarlanan tartışmalı İstanbul yerel seçimi sonucunda Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun 9 aylık karnesi ise hiç iç açıcı değil.

 

İmamoğlu’nun, göreve geldiğinden bugüne kadar adı sürekli tatile çıkmasıyla ve Twitter’da işine gelmeyen yorumlar yazan kullanıcıları da engellemesiyle anılıyor.

 

İmamoğlu Tatilde

 

Seçim kampanyası sırasında, İstanbul’un sorunlarını çözmek için kaybedecek bir dakikası bile olmadığını sürekli ifade eden İmamoğlu’nun seçimi kazandıktan iki ay sonra, İstanbul’da büyük bir sel felaketi yaşandığı sırada Bodrum’da tatil yapması çok büyük tepki çekmişti.

Tepkilere daha fazla dayanamayan İmamoğlu, Bodrum tatilini yarıda kesmiş, İstanbul’a gelip sel felaketinden zarar gören birkaç yerde fotoğraf çektirdikten sonra, yarım kalan tatilini tamamlamak üzere Bodrum’a geri dönmüştü.

Görev süresi boyunca hiçbir tatil fırsatını kaçırmayan, çok sayıda yurt içi ve yurt dışı tatillerine çıkan İmamoğlu’nun, Elazığ depreminden sonra bölgeyi günübirlik şov amaçlı ziyaret ettikten sonra soluğu ailesiyle birlikte Palandöken’de alıp kayak tatili yapması, adeta bardağı taşıran son damla oldu.

İmamoğlu’nun bu hareketi kendi yandaşı gazetecileri bile çileden çıkardı.

 

Twitter’da İşine Gelmeyenleri Engelliyor

 

Seçim kampanyası sürecinde 16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağını, asla ayrımcılık yapmayacağını sık sık dile getiren CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Twitter’da işine gelmeyen yorumlar yazanları engellemesi de tepki çekiyor.

Twitter kullanıcıları, en masum eleştiri karşısında bile kendilerini engelleyen İmamoğlu’nun bu tavrını anlamakta zorluk çektiklerini belirtiyor.

Her gün binlerce Twitter kullanıcısı, Ekrem İmamoğlu tarafından engellendiklerini gösteren ekran görüntüleriyle şikayet tweet’leri atıyor.

 

Bu tweet’ler sonrası ise akıllara şu sorular geliyor: “Bugüne kadar kaç kişiyi engelledi? Böyle giderse görev süresi bitmeye yakın, İstanbulluların yüzde kaçını engellemiş olacak?”

Yeni Yorum