24 Mayıs Cuma 2024

İmamoğlu’nun bir yalanı daha belgelendi! Terörist Sakine Cansız’ın kitabı için "5 yıldır satılıyor" demişti

İmamoğlu’nun bir yalanı daha belgelendi! Terörist Sakine Cansız’ın kitabı için "5 yıldır satılıyor" demişti

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'ye bağlı iştiraklerden İstanbul Kitapçısı'nın, PKK'lı terörist Sakine Cansız'ın kitabını satması büyük tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, 5 yıldır satışta olan bir kitap. Yeni değil. İstanbul Kitapçısı'nda 5 yıldır satışta ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun sözleri belgesiyle yalanlandı. Terörist Sakine Cansız'a ait kitabın Kültür A.Ş. mağazasına girmesi 20 Aralık'ta yapılan 195 bin 717 TL.'lik "Kitap satın alım" ihalesiyle gerçekleştiği ortaya çıktı.

 

Ancak bahsi geçen kitap, İmamoğlu'nun söylediği gibi 'her yerde satılan bir kitap' değil. Sakine Cansız'ın bu kitabı, 27 Haziran 2016'da Diyarbakır Sulh Ceza Hakimliği tarafından satışı ve dağıtımı yasaklandı.

 

Terörist Sakine Cansız'a ait kitabın Kültür A.Ş. mağazasına girmesi 20 Aralık'ta yapılan 195 bin 717 TL.'lik "Kitap satın alım" ihalesiyle gerçekleştiği ortaya çıktı.

İhaleyi alan Sınırlı Sorumlu Yay. Koop. Firmasının Ankara İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'da yayıncılık yapan 14 yayınevinin bir araya gelerek "Havuz" sistemiyle kurulduğu ve ilk satışını da İBB'ye yaptığı öğrenildi.

 

Terörist Cansız'ın "Hep Kavgaydı Yaşamım"adlı kitap da Diyarbakır'daki Yayınevinin ürünü olarak 23 Aralık'ta raftaki yerini aldı.

Yeni Yorum