25 Şubat Pazar 2024

İmamoğlu'nun liyakati! Kitabını yazan eski gazeteciyi yönetici yaptı.. Daha önce de mankeni kariyer danışmanı yaptı..

İmamoğlu'nun liyakati! Kitabını yazan eski gazeteciyi yönetici yaptı.. Daha önce de mankeni kariyer danışmanı yaptı..

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisiyle ilgili kitap yazan gazeteci Şirin Mine Kılıç'ı belediyeye yönetici yaptığı ortaya çıktı. İmamoğlu, seçim kampanyalarını yürüttüğü sırada "İşe alımlarda liyakat değil, adamcılık, yakınlık ya da tümüyle partizanlık devreye girer. Liyakat ötesi kavramları çatır çatır yıkacağız" demiş ve liyakata karşı olduğunu söylemişti.

 

Muhalafetin en çok üzerinde durduğu "AK Parti hükümetlerinde, belediyelerde liyakate önem verilmiyor" eleştirileri yapılırken, CHP'nin kazandığı bazı belediyelerde bu kritere hiç de önem verilmediği ortaya çıktı.

 

İMAMOĞLU, 'ÇATIR ÇATIR YIKACAĞIZ' DEMİŞTİ

 

"İşe alımlarda liyakat değil, adamcılık, yakınlık ya da tümüyle partizanlık devreye girer. Liyakat ötesi kavramları çatır çatır yıkacağız" sözleriyle dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, kendi kitabını yazan gazeteciyi İBB'de yönetici yaptığı öğrenildi.

 

"SEVGİLİ BAŞKANIM" KİTABIYLA YÖNETİCİ OLDU

 

"Ekrem İmamoğlu Benim Sevgili Başkanım" başlıklı kitabın yazarı Şirin Mine Kılıç'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nde (İstanbul BBSK) Yönetim Kurulu Başkan Vekili olduğu bildirildi. Kılıç, söz konusu kitabı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildiği dönemden sonra yazmıştı.

 

İmamoğlu daha önce de, 24 yaşındaki manken Özge Türkyılmaz’ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Personel Yönetim A.Ş.’de  (İSPER) kariyer danışmanı olarak göreve başlatmıştı.

Yeni Yorum