20 Mayıs Pazartesi 2024

İP'li Lütfü Türkkan şehit babasını hazmedemedi!

İP'li Lütfü Türkkan şehit babasını hazmedemedi!

TBMM'de Genel Kurul’da bütçe görüşmeleri sürerken İP Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

 

İP Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak, "Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba” dedi. O isim Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası çıktı.

 

Türkkan, TBMM locasında çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı

 

Türkkan, fotoğrafın altına “Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında ziyaretçi yasağı olur. Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba” dedi.

 

O kişi Şehit Kaymakam Safitürk'ün babasıydı

Türkkan'ın "Kimdir acaba" diye sorduğu ismin; Mardin/Derik'te 2016 yılında PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün babası olduğu anlaşıldı.

 

Türkkan’ın bu tweeti “İP milletvekili Lütfü Türkkan, PKK'nın katlettiği Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'ün TBMM'yi ziyaret etmesini hazmedemedi.” şeklinde yorumladı.

 

 

Meclis’e bir vekilin daveti üzerine gelen şehit kaymakamın babası; bir vekil ile görüşme yapıp yemek yedikten merak ettiği Genel Kurul'u gezdi.

Yeni Yorum