16 Temmuz Salı 2024

İslam düşmanı Ekşi Sözlük’ten muhafazakar hesaplara operasyon!

İslam düşmanı Ekşi Sözlük’ten muhafazakar hesaplara operasyon!

Daha önce İslam'a ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) yapılan hakaretleri yayınlaması nedeniyle tepkilere neden olan Ekşi Sözlük yönetimi, bu kez muhafazakar hesapları kapatarak susturdu.

İslam’a ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) yönelik hakaretlerin yer aldığı ve tepkilere rağmen kaldırmadığı Ekşi Sözlük’te skandal bir sansür uygulandı.

MUHAFAZAKAR HESAPLAR SUSTURULDU

Twitter’da ‘Abese İrca’ kullanıcı adıyla paylaşım yapan eski bir Ekşi Sözlük kullanıcısı, Ekşi Sözlük yönetiminin muhafazakar hesaplara yönelik operasyonunu gözler önüne serdi.

Abese İrca'nın paylaşımlarına göre; Ekşi Sözlük, çok sayıda muhafazakar hesabı kapattı.

YÜZLERCE ‘ENTRY’ SİLİNDİ

Yüzlerce ‘entry’ giren muhafazakar hesapların, CHP’nin algı operasyonlarına karşı susturulduğu belirlendi.

Paylaşılan ekran görüntülerinde bazı kapatılan hesapların bini aşkın ‘entry’ girdiği ancak girilen 'entry'lerin de silindiği görüldü.

PROTESTO EDİLEN İMAMOĞLU’NUN VİDEOSU SİLİNDİ

Ekşi Sözlük kullanıcısı, "İmamoğlu'nun Bursa'da protesto edilmesi" başlığına eklenen videonun da site yönetimi tarafından kaldırdığını belirtti. 

Videoyu paylaşan ve başlığı açan 'İmam Zeyd' isimli Ekşi Sözlük kullanıcısının hesabının da kapatıldığı görüldü. İmamoğlu'na yönelik eleştirilerin yer aldığı birçok entry'nin silindiği iddia eden 'Abese İrca', konu başlığında sadece küfürlerin kaldığını belirtti. 

EKŞİ SÖZLÜK’TEKİ TROL AĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

CHP'nin Ekşi Sözlük'teki trol ağı 'Abese İrca' tarafından ifşa edilmişti. 200 kişilik ekip sözlükte istedikleri başlıkları gündeme taşıyabildikleri gibi görünmesini istemedikleri başlıkları ise ortadan kaldırdığı deşifre olmuştu.

 

Yeni Yorum