17 Ağustos Çarşamba 2022

İsmail Çataklı’dan Ümit Özdağ’a: ‘Bir meczupla karşı karşıyayız’

İsmail Çataklı’dan Ümit Özdağ’a: ‘Bir meczupla karşı karşıyayız’

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, dün Aydın’da yaptığı konuşmasında iç savaş istediğini açıkça beyan eden ırkçı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la ilgili, ‘’Bir meczupla karşı karşıyayız.’’ dedi.

Irkçı provokatör Ümit Özdağ, dün Aydın’da gazetecilerin kendisine sorduğu “Sığınmacıların Türkiye’ye en büyük tehdidi nedir?” sorusuna “iç savaş” yanıtını vermişti.

 

Türkiye’de iç savaş çıkacağını ve bunun yüzde 99 değil yüzde 100 ihtimal olduğunu söyleyen Özdağ, iç savaş çığırtkanlığı yapmıştı.

 

Türk halkının sığınmacılara saldırması için her türlü provokasyonu ve yalanı yayma konusunda master yapan ve işlenen ırkçı cinayetlerin azmettiricisi olmakla itham edilen Özdağ’la ilgili bugün yaptığı açıklamasında suç duyurusunda bulunulacağını duyuran İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama daha yaptı.

 

‘’CEZAİ EHLİYETİ OLUP OLMADIĞININ TESPİTİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNACAĞIZ’’

 

Çataklı, ‘’1.5 yıldır tüm insanlık melekelerini kaybetmiş, yalan ve iftirayla ırkçılığı körükleyerek iç savaş çığırtkanlığı yapan bir siyasi meczupla karşı karşıyayız. Hukukçularımız çalışıyor. İlgilinin cezai ehliyeti olup olmadığının tespiti için müracaatta bulunacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum