05 Temmuz Salı 2022

İsmail Saymaz yine algı peşinde: 'TÜGVA davayı kaybetti' yalanı anında çürütüldü

İsmail Saymaz yine algı peşinde: 'TÜGVA davayı kaybetti' yalanı anında çürütüldü

Her fırsatta algı operasyonuyla kamuoyunu yanlış bilgilendiren muhalif medya, bu kez TÜGVA üzerinden prim yapmaya çalıştı. Halk TV yazarı İsmail Saymaz, TÜGVA'nın İBB ve CHP Adalar yönetiminin zorbalıkla elinden almaya çalıştığı Büyükada'daki ofisini mahkeme kararıyla kaybettiğini ve önümüzdeki günlerde boşaltacağını iddia etti. Ancak TÜGVA Saymaz'ın iddialarını çürüterek yazılı açıklamada bulundu. Davanın kaybedildiği ve binanın boşaltılacağının yalan olduğunu duyuran yetkililer, "Saymaz ve Halk TV'nin gerçek dışı haberine ilişkin tezkip, tazminat ve diğer haklarımızı kullanacağız" ifadelerini kullandı.

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl ekim ayında Türkiye Gençlik Vakfı'nın Büyükada'da bulunan ofisinin kira sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti. İBB ekipleri, zabıtalarla ofise girerek vakfın eşyalarını hiçbir kayıt tutmadan hukuka aykırı bir şekilde götürdü. Büyük tepki toplayan olayın ardından taraflar arasındaki mahkeme süreci hala devam ediyor.

 

Algı operasyonuna destek verdiler

 

Olayın yankıları hala sürerken, muhalif medya yine algı operasyonu yaparak kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugün kaleme aldığı köşe yazısında TÜGVA'nın davayı kaybettiğini, önümüzdeki günlerde Büyükada'daki binayı boşaltacağını iddia etti. Muhalif yayın organları ise Saymaz'ın iddialarını haberleştirerek algı operasyonuna destek verdi.

 

Yeni Yorum