21 Mayıs Salı 2024

İstanbul’un başka derdi kalmadı! İBB'den 'simitçi tezgahı' operasyonu

İstanbul’un başka derdi kalmadı! İBB'den 'simitçi tezgahı' operasyonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beyoğlu Belediyesi arasında 'simitçi tezgahları' nedeniyle çıkan tartışma sonrası İBB'den gece yarısı operasyonu geldi. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde gece vakti operasyon düzenleyen İBB Zabıta Müdürlüğü ekipleri, simit, kestane ve mısır tezgahlarını topladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nin yetki ve sorumluluğunun kendisine ait olduğunu belirterek, meydan ve caddede faaliyet gösteren ve Beyoğlu Belediyesine işgaliye ödemesinde bulunan simit, kestane ve mısır tezgahı sahiplerine tebligatta bulunmuştu.

 

İBB, tezgah sahiplerine tüm işgaliye izinlerinin iptal edildiğini bildirerek, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına geçmiş yıllara ait işgaliye ödeme makbuzlarıyla müracaat etmelerini istedi. Zabıta ekiplerinin tebligatı sonrası bazı tezgahlar kapatılırken, bir kısmı ise faaliyetlerine devam etti.

 

İBB’DEN TEZGAHLARA GECE OPERASYONU

 

Yaşanan gelişmelerin ardından saat 03.00 sıralarında İBB Zabıta Müdürlüğü ekipleri, konvoy halinde Taksim İstiklal Caddesine girerek kilitlerini kırdıkları tezgahları kamyonetlere yükledi. Cadde üzerindeki tüm tezgahları toplayan zabıta ekipleri ardından caddeden ayrıldı. Yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 

Kaynak: İHA

Yeni Yorum