19 Nisan Cuma 2024

İstanbul Valiliği'nden Beyoğlu'nda yıkılan binaya ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği'nden Beyoğlu'nda yıkılan binaya ilişkin açıklama

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Asmalı Mescit'te tadilattaki bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çalışmaları sürüyor. Edinilen bilgilere göre olay sabah saat 10:00 sıralarında Beyoğlu Asmalı Mescit Caddesi'nde meydana geldi. Tadilat halinde olduğu öğrenilen binanın ön cephesinde büyük bir gürültü ile çökme meydana geldi.

Olay sonrası itfaiye ve sağlık ekipleri harekete geçti. Polis ekipleri çevrede güvenlik çemberi oluştururken, itfaiye ekipleri de göçük altında kalan olup olmadığını araştırdı. Ekiplerin olay yerindeki incelemeleri devam ediyor.

 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

 

İstanbul Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da şunlar kaydedildi:

 

"Asmalı Mescit Mahallesi Asmalı Mescit Caddesindeki metruk bir binada, bugün saat 10.05’te çökme olayı meydana gelmiştir. Olay yerinde AFAD, emniyet ve itfaiye ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alınmış ve tedbir amacıyla çevredeki bir bina tahliye edilmiştir. Yıkılan binanın güvenlik görevlisi tarafından binada kimsenin bulunmadığı yönünde bilgi verilmiş olmakla birlikte, itfaiye ve AFAD ekiplerinin tespit çalışmaları devam etmektedir."

Yeni Yorum