28 Mayıs Salı 2024

İstanbul Valiliği’nden şehit cenazesine katılım açıklaması

İstanbul Valiliği’nden şehit cenazesine katılım açıklaması

İstanbul Valiliği, Pençe-3 harekatı kapsamında görev yaptığı Irak'ta, PKK ile çıkan çatışma sonucu şehit olan Er Berkay Işık'ın cenaze törenine dair bir açıklamada bulundu.

 

Valilik, “Cenaze merasimine katılım konusunda asılsız haber ve yorumlar yer almıştır” diyerek cenazeye katılan isimleri saydı:

 

Şehidimizin naaşı, 03 Ocak 2020 Cuma günü İkitelli Cemevinde düzenlenen merasimle, toprağa verilmek üzere memleketi olan Tokat ilimize uğurlanmıştır. Şehidimizin cenaze merasimine; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, 52. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk, İstanbul Merkez Komutanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Albay Tayfun Paşaoğlu, Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu ile siyasi partiler, üniversiteler, yerel yönetimler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ve mesleki teşekküllerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız iştirak etmiştir.

 

İstanbul Valiliği bütün şehitlere gösterilen ilgili ve hassasiyetin Işık’ın cenazesinde de gösterildiğini ifade etti.

Yeni Yorum