13 Nisan Cumartesi 2024

İstanbul Valiliği, PKK yayın organının Boğaziçi provokasyonu haberini yalanladı

İstanbul Valiliği, PKK yayın organının Boğaziçi provokasyonu haberini yalanladı

Boğaziçi Üniversitesi provokasyonlarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK’ya ait Mezopotamya Ajansı’nın “Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor” ve “Polisten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosu” başlığıyla paylaşılan video görüntülerini yalanladı.

 

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

 

“İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce, bazı sosyal medya hesapları ve basın-yayın kuruluşlarında yer alan “Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor” ve “Polisten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosu” başlığıyla paylaşılan video görüntüleriyle ilgili olarak yapılan incelemelerde;

Bahse konu görüntüleri çeken ve sosyal medya hesabında paylaştığı tespit edilen M.D. isimli şüpheli şahıs bugün Sultangazi ilçemizde yakalanmıştır.

Şüpheli şahsın Ümraniye ilçemizdeki bir dizi film platosunda dezenfektan görevlisi ve figüran olarak çalıştığı tespit edilmiştir.

Şahsın alınan ifadesinde; “Bu görüntüleri bir (1) ay kadar önce çektiği ifade edilerek, Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olaylar nedeniyle sosyal medya ve basında yer alan, güvenlik güçlerine hakaret içerikli paylaşımlara tepki olarak hazırladığı ve sosyal medya hesabında paylaştığını” beyan etmiştir.

Ayrıca, görüntülerin çekildiği yerde yapılan incelemede İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli ve belirtilen isimli bir polis memuru bulunmadığı tespit edilmiştir.

Konuyla ilgili olarak adli soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yeni Yorum