24 Mayıs Cuma 2024

İşte Kemal Özkiraz Gerçeği

İşte Kemal Özkiraz Gerçeği

Kendisini Avrasya Araştırma Şirketi sahibi olarak tanıtan ve son dönemde yaptığı anketlerle kamuoyunu manipüle etmeye çalışan, Kemal Özkiraz’ın CHP ve HDP ile organik bağlantıları ortaya çıktı.

 

Yayınladığı manipülatif anketlerle “AK Parti oy kaybediyor” algısı yaratmaya çalışan Avrasya Araştırma Şirketi Kemal Özkiraz’ın, anketlerine kaynak nereden bulduğu ortaya çıktı.

 

Kaynak CHP ve HDP Özkiraz’ın manipülatif anketlerine, finansman kaynağı CHP ve HDP Genel Merkezi ile belediyelerinden sağlanıyor. Geçtiğimiz günlerde, sosyal medyadan paylaştığı içerikle Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine araç tahsis edildiği anlaşılan Özkiraz, araştırma hizmeti adı altında kamuoyunu yanlış bilgilendiren manipülatif çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.

 

Özkiraz, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ataşehir Belediyesi, Manavgat Belediyesi’ne anket çalışmaları yapıyor, kayyum atanmadan önceki Kars Belediyesi ile çalıştığı biliniyor. Özkiraz aynı zamanda yaptığı yapacağı Özkiraz ayrıca CHP ve HDP trol ekibine de maddi yardımda bulunuyor.

 

"Referandumda ‘Evet' Çıkarsa Anketçiliği Bırakmazsam Onursuzum”

Kemal Özkiraz’ın 2017 referandumunda %57.7 HAYIR çıkacağını iddia etmiş EVET çıkarsa şirketi kapatacağını söylemişti. Referandum günü açık ara farkla EVET çıkmasının ardından Özkiraz, sözümde durmayacak kadar onursuz değilim diye paylaşımda bulunmuş aradan geçen kısa bir zamanın ardından hiçbir şey olmamış gibi işine devam etmişti.

Yeni Yorum