01 Temmuz Cuma 2022

İsveç'in teröre desteği devam ediyor: PKK/YPG'nin elebaşını devlet televizyonunda konuşturdular

İsveç'in teröre desteği devam ediyor: PKK/YPG'nin elebaşını devlet televizyonunda konuşturdular

Türkiye'nin NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç'in terör örgütü PKK/YPG'ye desteği devam ediyor. İsveç devlet televizyonu SVT, PKK/YPG'nin elebaşı 'Mazlum Kobani' kod adlı teröristi konuşturdu. Terörist başı, İsveç'ten destek istedi. SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşlarından Salih Müslim'in de röportajını yayınlamıştı.

 

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı.

 

İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir dönemde SVT'ye saklandığı sözde makamından açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı muhtemel bir operasyona cevap vereceklerini söyledi.

 

"İSVEÇ BİZE DESTEK VERMEYE DEVAM ETMELİ"

 

Türkiye'nin muhtemel operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını iddia eden terörist elebaşı Şahin, "İsveç'in kendilerine verdiği desteğin devam etmesi ve bu desteğin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini" kaydetti.

 

TERÖRİSTLERLE DAHA ÖNCE DE MÜLAKAT YAPMIŞLARDI

 

SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşlarından Salih Müslim ile de Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs'ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yeni Yorum