20 Haziran Perşembe 2024

İzmir'de 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı

İzmir'de 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı

İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki İnci Okan, Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından Hülya Özmet ve Barış Sitesindeki enkazdan 50 yaşındaki Nurcan Tosun yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

 

Merkez üssü İzmir'in Seferihisar açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 

Deprem sonrası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz'ın yanında bulunan İnci Okan'dan sevindirici haber geldi.

 

Buse ve ailesinin ardından 16 yaşındaki İnci Okan da arama kurtarma ekiplerinin çabası sonucu 17 saat sonra çıkarıldı. Okan'ın yaralı olarak çıkarılması yakınlarını ve çevredeki vatandaşları sevindirdi.

 

Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda da arama kurtarma ekipleri, başarılarına devam ediyor

 

Son 1,5 saatte Fadime Tolu ve Gülçin Aykut Soydan'ın ardından Hülya Özmet de yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

 

Özmet, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

 

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun'a ulaşıldı.

 

Tosun, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine gönderildi.

 

Eşi İbrahim Tosun, büyük sevinç yaşadı.

 

Kaynak: Yeni Şafak

Yeni Yorum