23 Eylül Cumartesi 2023

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yangınlara 2 bin 630 personelle müdahale

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yangınlara 2 bin 630 personelle müdahale

Jandarma Genel Komutanlığı, Antalya, Muğla, Isparta ve Denizli'deki yangın söndürme çalışmalarına 2 bin 630 personel, 339 araç ve 6 helikopterle destek verildiğini duyurdu.

 

Orman yangınlarıyla mücadele, tüm ilgili kurumların katılımıyla aralıksız sürdürülüyor.

Jandarma Genel Komutanlığı, devam eden yangınlara müdahale çalışmalarına, jandarma tarafından verilen desteği açıkladı.

ANTALYA, MUĞLA, ISPARTA VE DENİZLİ'DEKİ ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYOR

 

Yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı birliklerin, Antalya, Muğla, Isparta ve Denizli'deki yangın söndürme çalışmalarına 2 bin 630 personel, 339 araç ve 6 helikopterle destek verdiği bildirildi.

"SÖNDÜRME ÇALIŞMALARININ YANI SIRA BİRÇOK ALANDA FAALİYET YÜRÜTÜYOR"

 

Jandarmanın, emniyet, asayiş ve terörle mücadele görevlerinde olduğu gibi her türlü doğal afette de tüm imkanlarıyla milletin yanında olduğu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Jandarma, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli çalışarak en kısa zamanda milletimizin yaralarını sarmak için seferber olmuştur. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki yangın söndürme çalışmalarında Jandarma Genel Komutanlığı önemli görev üstleniyor. Jandarma, söndürme çalışmalarının yanı sıra birçok alanda faaliyet yürütüyor. Tahliyesi gerçekleştirilen alanlarda ise vatandaşlarımızın gıda, ilaç ve tıbbi malzeme gibi pek çok ihtiyacına karşılık veriyor, vefa ve destek faaliyetleri yürütüyor. Jandarma, yangından etkilenen hayvanların kurtarılmasında da aktif görev yapıyor. Kurtarılan hayvanların tedavi edilmesi ve beslenmesi için de jandarma personelince hizmet veriliyor."

Yeni Yorum