20 Mayıs Pazartesi 2024

Jandarmayı hedef alan CHP’ye sert tepki: Mutlaka bir üfleyeni vardır

Jandarmayı hedef alan CHP’ye sert tepki: Mutlaka bir üfleyeni vardır

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın Jandarma Teşkilatını hedef alan asılsız iddialarına tepki gösterdi.

 

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Jandarma Genel Komutanlığı'nı hedef alarak Meclis gündeminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Odalarında zikir çeken rütbeliler kimler" diye sordu.

 

"RÜZGARSIZ HAVADA DÖNEN FIRILDAĞIN MUTLAKA BIR ÜFLEYENİ VARDIR"

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yalan ve iftiralarla Jandarma Teşkilatının karalanmaya çalışılmasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı;


Rüzgarsız havada dönen fırıldağın mutlaka bir üfleyeni vardır” sözü misali, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir iddia ile Murat Bakan’ın da başka vesilelerle terörle mücadelesiyle devletine, vatanına, milletine borcunu ödeyen Kahraman Jandarma Teşkilatımızı bu başarısından dolayı iftiralarıyla yıpratmak isteyenler tarafından harekete geçirildiği görülmektedir.

Murat Bakan gibiler ve HDP’li dostları ne kadar üzülseler de Kahraman Jandarmamız kanunlardan, milli ve manevi değerlerinden aldığı güç ve ilhamla vatanını savunmaya devam edecektir. Tamamı yalan ve iftiradan ibaret olan bu ve benzeri iddialarla “Mehmetçik Ruhuyla”inançla ve kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üzerinden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir.

Yeni Yorum