24 Mayıs Cuma 2024

Kadıköy Kaymakamlığı: “İdaremizde bulunan tüm kapalı ve açık alanlarda yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştır”

Kadıköy Kaymakamlığı: “İdaremizde bulunan tüm kapalı ve açık alanlarda yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştır”

İstanbul Valiliği Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokasyonlara ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Dün Boğaziçi Üniversitesi'nde izinsiz gösteri yapan ve gözaltına alınan 108 kişiden 101'inin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmadığı tespit edilmiştir." denildi. Kadıköy Kaymakamlığı ise, ilçedeki tüm kapalı ve açık alanlarda 7 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığını duyurdu.

 

Kaymakamlık’tan yapılan açıklama şöyle: 

 

“Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya hesapları üzerinden; 02.02.2021 Salı (bugün) günü saat 18:00’da ve önümüzdeki günlerde Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanma çağrıları yapıldığı anlaşılmıştır. Bahse konu ilçemizde yapılmak istenilen toplanmaların, toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç Maddesine istinaden; Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan tüm kapalı ve açık alanlarda yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü YASAKLANMIŞTIR. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yeni Yorum