18 Nisan Perşembe 2024

KKTC Başbakanı Ersin Tatar 46 yıllık Kapalı Maraş özleminin biteceğini duyurdu!

KKTC Başbakanı Ersin Tatar 46 yıllık Kapalı Maraş özleminin biteceğini duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Başbakanı Ersin Tatar Ankara'da basın karşısına çıktı. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Kapalı Maraş için müjdesini vererek açılış tarihini de duyurdu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Başbakanı Ersin Tatar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Su Temin Projesi Boru Hattı Onarımını Müteakip Su Verme Töreni'ne katıldı.

 

KAPALI MARAŞ MÜJDESİ

 

Ortak basın toplatısında açıklama yapan Tatar, "Kendi toprağımızın kamuya ait olan sahil ve Demokrasi Caddesi ile kıyı bölgesini halkımızın istifadesine sunmak üzere fiilen çalışmalarımıza başlıyoruz. Adeta hayalet şehre dönüşen Maraş'a böylece ilk can suyunu veriyoruz. Perşembe günü halkımız Maraş sahilinden istifade etmeye başlayacaktır" dedi.

 

ERDOĞAN: KARARI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ

 

Kararı sonuna kadar desteklediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şunları söyledi:

 

Kapalı Maraş'ın bütünüyle kullanıma açılmasını temenni ediyoruz. Maraş'ın bütünüyle kullanıma açılmasını temenni ediyoruz. Maraş'ın açılması kararının Kıbrıs Türk halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Maraş'ın KKTC toprağı olduğu bir gerçektir. Maraş'ın sahil şeridini halkın istifadesine sunma kararını sonuna kadar destekliyoruz.

Yeni Yorum