22 Mayıs Çarşamba 2024

Koç Holding Montrö bilidirisinin neresinde?

Koç Holding Montrö bilidirisinin neresinde?

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, 103 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı darbe imalı bildiriye dair bir yazı kaleme aldı. Övür, 15 Temmuz döneminin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na dikkat çekti.

 

Bildirinin hedefin Montrö ve irtica bahanesiyle Kanal İstanbul üzerinden yeni bir karşıtlık oluşturmak olduğuna vurgu yapan Övür, durumun Koç Holding ile ilgisine de değindi.

 

Bildiriye imza atan Ramazan Cem Gürdeniz, Kadir Sağdıç ve Hakan Eraydın'ın da aralarında bulunduğu 8 amiralin ortak noktasının Koç Vakfı Denizcilik Forumu üyesi olmalarının tesadüf olmadığını kaydeden Övür, "Mavi Vatan konusunda hassas olduğunu söyleyen amiraller, nasıl oluyor da Mavi Vatan'a en çok sahip çıkan, içeriden ve dışarıdan saldırılar karşısında dik duran siyasi iktidara parmak sallıyor?" dedi.

 

Yazısında imzacı amiraller arasında olan Bülent Bostanoğlu'na da değinen Övür, "Ama en acı olanı, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü darbecilerden kaçıp Ataköy Karakolu'na sığınan o günün Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'nun imzacılar arasında yer alması." ifadesini kullandı.

 

Yazının tamamı: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2021/04/06/imzaci-komutani-halk-kurtarmisti

Yeni Yorum