18 Nisan Perşembe 2024

Kuytul’un kaçak etleri

Kuytul’un kaçak etleri

Adana'da polis iki ayrı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda ele geçirilen ve Kurban Bayramı'nda Alparslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı tarafından toplanılan 41 ton kaçak etin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmayıp, sucuk yapılıp satılmaya hazırlandığı öğrenildi.

 

Polis operasyonunda, piyasaya sürülmek üzere hazır bulunan 38 ton 920 kilo kaynağı belli olmayan etin ele geçirildiği ifade edildi.

 

Öte yandan, İhlas Haber Ajansı (İHA) polisin operasyonu ile ilgili olarak bugün abonelerine geçtiği haberde, 41 ton etin fakirlere dağıtılacağı bahanesiyle toplandığı ancak etlerin sucuk yapılıp ticari amaçla kullanılacağı belirtildi. Haberde, "İddiaya göre, soğuk hava deposunu, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı lideri Alparslan Kuytul’a destek için izinsiz gösterilere katılan ve hakkında bu nedenle iki kez işlem uygulanan Selahattin G.’nin (31) kiraladığı öğrenildi" denirken, şu ifadeler kullanıldı:

 

"Ele geçirilen etlerin, vatandaşların dini değerlerini sömürerek toplandığı, Kurban Bayramı’nın üzerinden günler geçmesine rağmen toplanan etlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmadığı tespit edildi. Piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan etin, sucuk yapılması için Kayseri’deki bir et işleme tesisine gönderileceği iddia edildi."

 

Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul, 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce “Erdoğan'ın kalemi kırılmıştır, yakında işi bitirilecektir” sözleriyle tanınıyor

Yeni Yorum