24 Şubat Cumartesi 2024

Magazin yazarı Savaş Özbey’in Alaçatı karalaması yalan çıktı

Magazin yazarı Savaş Özbey’in Alaçatı karalaması yalan çıktı

Magazin yazarı Savaş Özbey'in Çeşme Alaçatı’da geçtiğimiz yıllarda yaşanan olayları yeni yaşanmış gibi aksettirdiği skandal yazısına (http://hry.yt/HgYPv) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından cevap verdi.

 

Bakan Soylu şöyle dedi:

 

“Çeşme ve Alaçatı, Doğal ve turizm zenginliğimizdir... Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan bir yazıyı üzülerek okudum. Mafyayı sadece silahlı organize suç örgütü olarak tanımlamak eksiklik olur. Bulunduğu yörede elde ettiği ticari, siyasi güçle kendini devlet yerine koyup, hukuku yoksayıp, "Bana kimse dokunamaz." diyenler de aynı tanım içersindedir. Yazıda, FOGO'nun kurşunlanması olayı 2013'te yaşanmış, bugün olmuş gibi anlatılıyor. Tam üç yıldır Çeşme ve Alaçatı'lılar bilirler ki; bir tek cinayet olayı yok.

Ve 1 milyonu aşkın insanın buralarda konaklayıp ziyaret etmesine rağmen... Son üç yılda üç basit yaralama olayı var. Orada kökleşmeye çalışan mafya bozuntuları defalarca itibarsızlaştırılarak dersini aldı... Hatta Çeşme'li dostlarım,

bu kadar çok polis uygulaması yapmayın diye bir çok kez beni aradılar. Bizim bakışımızda, Cudi sağ gözümüz ise Çeşme sol gözümüzdür. 

Bir takım ricalarla sponsorlu yazılar dönemi bittiğini düşünmüştüm...

Yanılmışım...” 

Yeni Yorum