28 Ocak Cumartesi 2023

Malatya’da 2 katlı bina çöktü AFAD: göçük altından 9 kişi çıkarıldı

Malatya’da 2 katlı bina çöktü AFAD: göçük altından 9 kişi çıkarıldı

AFAD Malatya’daki göçük altından 9 kişinin çıkarıldığını, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Sivas ve Adana  illerinden arama ve kurtarma ekipleri faaliyetlere destek vermek üzere bölgeye sevk edildiğini duyurdu.

Malatya İnönü Caddesi’nde 2 katlı bina çöktü. Enkaz altında kalanların kurtarılması için AFAD koordinatörlüğünde itfaiye, UMKE, jandarma, 112 Sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor.

 

VALİ: BİNADA 20 KİŞİ YAŞIYOR

 

Malatya Valisi Aydın Baruş, olay öncesi binada 20 kişinin yaşadığını belirterek, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

AFAD: 9 İLDEN EKİPLER SEVK EDİLDİ


AFAD tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

Malatya Merkez Yeşilyurt ilçesinde bulunan ve 2 katlı olduğu değerlendirilen bir binada henüz bilinmeyen nedenle göçük meydana gelmiştir.

 

Enkazdan 9 kişi yaralı olarak çıkarılıp hastaneye sevk edilmiştir. Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Sivas ve Adana illerinden arama ve kurtarma ekipleri faaliyetlere destek vermek üzere bölgeye sevk edilmiştir.

 

2 KİŞİ DAHA KURTARILDI

 

Malatya'da çöken bina enkazından şu ana kadar 11 vatandaşımız çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir. 

 

AFAD: KURTARILAN KİŞİ SAYISI 13 OLDU

 

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Malatya'da çöken bina enkazından şu ana kadar 13 vatandaşımız yaralı olarak çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir. Arama kurtarma ekipleri ile birlikte arama köpekleri ve AFAD mobil koordinasyon merkezi bölgeye ulaşmıştır." denildi.

Yeni Yorum