13 Temmuz Cumartesi 2024

Medya Ombudsmanı Bildirici tırstı…

Medya Ombudsmanı Bildirici tırstı…

Erk Acarer’i eleştirdiği için Organize suç örgütü Sedat Peker’in hedef aldığı Medya Ombudsmanı Furak Bildirici ilkeleri, medya etiğini bir kenara bırakıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve İçişleri Bakanı Soylu’yu eleştirdi. Bildirici’nin bu tavrı ‘tehditlerden korktu ve anlaştı’ şeklinde yorumlandı.

 

Türkiye Cumhuriyeti’ne türlü iftiralarda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) firari olarak yaşayan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in mesnetsiz iddialarını, komuoyuna araştırmadan aktaran, her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti’in hedef alan Erk Acarer’i  “Buna gazetecilik denemez” şeklinde eleştirdikten sonra Peker’in hedef aldığı Medya Ombudsmanı Bildirici, ilkeleri, gazetecilik etiğini bir kenara bıraktı ve okları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çevirdi. Bildirici’nin bu tavrı organize suç örgütü elebaşı Peker ile anlaştı, mutabakat zaptı imzaladı, Peker’in tehditlerinden korkutu şeklinde yorumlandı.

 

Bildirici, barınıyoruz provokasyonları üzerinden bir takım gazetelerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “sözde” kelimesini yanlış kullandıklarını belirtti.

 

"Erdoğan, 'sözde öğrenci' deyince nasıl medyada aynen yer aldıysa Soylu’nun 'LGBTİ örgütü' ifadesi de 29 Eylül günü Sabah, Akşam, Yeni Şafak gazetelerinde düzeltilmeden aynen yayımlandı. Muhtemelen okuyanların bir bölümü de böyle bir örgüt olduğunu sanmıştır.” diyen Bildirici’nin Sedat Peker’in tehditlerinden sonra eleştirilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, hükümet üyelerine ve bir takım gazetelere çevirmesi 'Peker ile anlaştı' şeklinde yorumlandı.

 

Oysa ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sözde” kelimesini eylemcilerin büyük bir bölümünün öğrenci olmadığını belirmek için kullandığı açıkken, devletin “sözde” kelimesini terör örgütlerinin argümanlarını meşrulaştırmamak için kullandığı bilinirken, Bildirici’in eleştirileri Erdoğan’a ve Soylu’ya çevirmesi, ‘Peker’in tehditlerinden korkutu, ilkelerini, etiğini bir kenara bıraktı, Pekerle anlaştı’ şeklinde yorumlandı.

 

Yeni Yorum