19 Temmuz Cuma 2024

Mehmet Ağar hakkındaki iddialara cevap verdi: Dokunulmazlığım yok, devlet beni istediği zaman araştırır

Mehmet Ağar hakkındaki iddialara cevap verdi: Dokunulmazlığım yok, devlet beni istediği zaman araştırır

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk’e konuştu. Mehmet Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi ve oğlu Tolga Ağar hakkındaki iddialara ilişkin olarak, “Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet benimle ilgili istediği araştırmayı istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok. İnsan yaptığından korkar, yapmadığından değil. Benim çok şükür korkacak hiçbir şeyim yok" dedi. 

 

Öztürk, Ağar'a Azerbaycan kökenli Türk vatandaşı Mübariz Gurbanoğlu'na ait Bodrum Yalıkavak Turizm ve Yat Limanı'na tehditle el koyduğu iddiasını sordu. Ağar, bunun üzerine şunları kaydetti:

 

"Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir.

 

Utanç verici, saçma sapan iddia ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir. Yıllarca terörle mücadele etmiş, bütün terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok."

Yeni Yorum