28 Mayıs Salı 2024

Metina operasyonu terör sevicilerin dengesini bozdu

Metina operasyonu terör sevicilerin dengesini bozdu

Türkiye'nin Kuzey Irak'ta Metina, Avaşin-Basyan, Kandil, Zap, Gara bölgelerini hedef alan operasyonlarda terör örgütüne vurduğu ağır darbe, Türkiye'deki terör odaklarını harekete geçirdi.

 

Dün gece saatlerinde Kuzey Irak’ta başlatılan operasyonda Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil’deki PKK hedefleri ateş altına alındı. 

 

Harekata F-16’ların yanı sıra sınırdaki topçu birlikleri ve ileri üs bölgelerindeki ateş destek unsurları da katılıyor. Operasyonlarda örgütün üst düzey isimlerinin de olduğu bir çok teröristin etkisiz hale getirildiği bildiriliyor.

 

Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya Kuzey Irak’ta indirdiği ağır darbe, Türkiye’deki PKK uzantılarını rahatsız etti. Terör örgütü yandaşı bazı isimler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı.

 

Thodex vurguncusu Faruk Fatih Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de fotoğrafının çıkmasının ardından terör örgütü yandaşları harekete geçti.

 

TİP milletvekili Barış Atay ve yaptığı yalan haberlerle her seferinde devleti hedef alan terör sevici sözde gazeteci Erk Acarer, Thodex vurgununda Süleyman Soylu’nun bağlantısı olduğunu ima etmesi üzerine Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden Atay ve Acarer’e sert cevaplar verdi.

Yeni Yorum