28 Eylül Çarşamba 2022

MİT koordinatı verdi SİHA'lar vurdu! PKK/YPG'nin sözde üst düzey teröristlerin toplandığı bina yerle bir edildi…

MİT koordinatı verdi SİHA'lar vurdu! PKK/YPG'nin sözde üst düzey teröristlerin toplandığı bina yerle bir edildi…

Suriye'nin Til Temir kasabasında terör örgütü PKK/YPG'nin sözde üst düzey 4 sorumlusunun toplantı için bir araya geldiği bina TB-2 SİHA'nın nokta atışıyla yerle bir edildi. Etkisiz hale getirilen 4 terörist arasında Kandil ve ABD'li generallerle irtibat halinde olan teröristbaşı Sosin Birhat'ın da olduğu öğrenildi.

 

Irak'ın Sincar kentinde önceki gün PKK'nın tepe isimlerinden Said Hasan ve korumasının bir araç içerisinde nokta operasyonla öldürülmesinin ardından benzer bir operasyon Suriye'de gerçekleştirildi. Suriye'nin kuzeyindeki Haseki vilayetinin batısında yer alan Til Temir kasabasında terör örgütü PKK-YPG ile sözde Suriye Demokratik Güçleri adı altında terörist faaliyetlerin yürütüldüğü binaya dün TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracıyla nokta operasyon düzenlendi.

 

AKILLI MÜHİMMATLA BİNA YERLE BİR EDİLDİ

 

Sabah'ın haberine göre; Operasyonda YPJ'nin sözde Askeri Konsey Üyesi Sosin Birhat kod adlı kadın terörist Sosin Mouhammad ile PKK'nın Suriye'deki çatı yapılanması ve omurgasını oluşturan Suriye Demokratik Güçleri Askeri Meclis üyesi sözde komutanlarından Agit Girkelege kod adlı Peyvan Remedan, Askeri Konsey üyesi Rubar Heseke kod adlı Ali El Xerze ile sözde Haseki komutanı Seyfullah Ahmad etkisiz hale getirildi.

 

TERÖRİSTLER TOPLANTI İÇİN BİR ARAYA GELDİ

 

Teröristlerin toplantı için bir araya geldikleri tespit edildi. Önceden tespit edilen koordinatlarla iki SİHA tarafından Kanatlı Güdüm Kiti Silah Sistemi (KGK) MK-82 yerli akıllı mühimmatla düzenlenen operasyonda hedef alınan binaya düzenlenen hava harekâtında dört terörist öldürüldü. Bina ise yerle bir edildi.

 

ABD'LİLERE REFAKAT EDİYORDU

 

Öldürülen kadın terörist Sosin Birhat Suriye'nin kuzeyini işgal eden PKK'nın en kritik isimlerinden biriydi. Örgütün Suriye kolu YPG'nin kadın yapılanması olan YPJ'nin en tepe isimlerinden olan ve sık sık Kandil'deki terörist elebaşlarıyla irtibat halinde olan kadın terörist ABD'li üst düzey general ve diplomatların zaman zaman Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği ziyaretlere refakat edip gizli toplantılara katılıyordu. PKK'nın Suriye genel sorumlusu Ferhat Abdi Şahin'in de yardımcılığını yapıyordu.

Yeni Yorum