13 Nisan Cumartesi 2024

Mülteci Profesörü mültecilerle dalga geçti!Paylaşımına tepki yağdı...

Mülteci Profesörü mültecilerle dalga geçti!Paylaşımına tepki yağdı...

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hocalık yapan Prof. Bahadır Erdem’in sosyal medya hesabı Instagram üzerinden attığı bir hikaye tepki çekti. Hikayesiyle mültecilerle dalga geçen Erdem’in mülteciler ile ilgili çalışmalarda bulunduğu biliniyor.

 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi hocalarından Profesör Bahadır Erdem, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden tepki çeken bir hikaye paylaşımında bulundu.

 

DALGA GEÇTİ

 

Mülteciler ile ilgili çalışmalarda bulunan ve Milletlerarası Hukuk Profesörü ünvanı ile sempozyumlarda da konuşan Erdem, attığı hikayesinde mültecilerle dalga geçerek, "Flamingoyu park ettik bekliyor. İhtiyaç sahibi mülteci olursa karşı adaya gitsin diye de verebiliriz. 200 kilo kadar taşır pembiş pembiş. Aleyna Tilki'ninkinden..." yazması tepki aldı.

 

Bilindiği gibi Erdem, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından düzenlenen "Mülteci Okulu" projesinde de konuşmacı olarak görev almıştı. Profesör Bahadır Erdem Yabancıların Aile Ve Kişiler Hukukuna İlişkin Uygulama Örnekleri konusunda eğitim vermişti.

Yeni Yorum