25 Şubat Pazar 2024

Negahen Alçı ve Sevilay Yılman’dan Ekrem İmamoğlu’na Veryansın!

Negahen Alçı ve Sevilay Yılman’dan Ekrem İmamoğlu’na Veryansın!

24 Ocak’ta meydana gelen 6,5 şiddetindeki depremin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığını denetleme mazeretiyle Elazığ’a giden Ekrem İmamoğlu’nun, deprem bölgesinde birkaç saat geçirdikten sonra soluğu Palandöken’de kayak tatilinde almasını Habertürk yazarları Negahen Alçı ve Sevilay Yılman sert şekilde eleştirdi.

 

Nagehan Alçı, Habertürk’teki bugünkü yazısında şunları ifade etti:

 

Hâlâ inanamıyorum...

Bir siyasetçi kendi ayağına kendi eliyle kurşun sıkacak böyle büyük bir yanlışı, hem de bilerek ve isteyerek nasıl yapabilir? Depremin ve can kayıplarının herkesi üzüntüye boğduğu bu ortamda böyle vurdumduymaz bir görüntü nasıl verilebilir? Türkiye, Elazığ ve Malatya’daki depremle yatıp kalkıyor. Ülkenin çeşitli şehirleri her gün sallanıp duruyor...

Bu hüzünlü ve yas dolu dönemde Ekrem İmamoğlu, ailesi ile birlikte hem de Elazığ’ın yanı başında bir kayak tatiline nasıl gider? Dahası bir de bizzat kendi sosyal medya hesabından havalı kayak pozlarını nasıl paylaşır? Milletçe deprem acısıyla helak olmuşken, "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz" mesajını nasıl gönderir? Acaba hem Ekrem Bey hem de tüm İmamoğlu ekibi bir akıl tutulması mı yaşıyor? Bu soruyu Dilek İmamoğlu’nu da dahil ederek soruyorum. Normal zamanlarda dahi lüks otelde kayak tatili pozu Türkiye’de bir siyasetçiye fayda değil zarar getirir. Hele ki bu kadar acının yaşandığı günlerde akıl almaz derecede şuursuz bir hareket bu.

Sayın İmamoğlu fark etmese Dilek Hanım’ın bu apaçık yanlışı görüp, kesinlikle engellemesi gerekirdi.

Hafızamı yokluyorum, böyle lüks kayak tatili pozlarını kendi eliyle medyaya veren bir önemli siyasetçi hiç hatırlamıyorum.

 

Bir diğer Habertürk yazarı Sevilay Yılman ise, İmamoğlu’nun bu davranışını şu satırlarla eleştirdi:

 

Hani bazen insanın basireti bağlanır, ne yaptığını bilmez hale düşer, saçmalar, aklı başından uçmuş gitmiş gibi olur ya! İşte Ekrem İmamoğlu da son davranışı ile böyle bir durum yaşadı bence...

O sarsıntının bırakınız deprem bölgesinde, tüm ülkede nasıl bir etki yarattığının farkına varamadı ya da kavrayamadı ki...

Depremin yaşandığı Elazığ’ı ziyaretinin ertesi günü Erzurum’a kayak tatiline gidip Palandöken’den farklı açılardan musmutlu pozlar paylaşarak sadece kendisine muhalif olanların değil, bilakis oy verenlerin de tepkisine yol açtı!

 

Haklı da insanlar. Yerden göğe kadar. Çünkü evini barkını kaybetmiş, karda kışta çadırlara sığınmış binlerce insan şefkat eli beklerken, yakınlarını kaybetmiş yüzlerce insan ağıtlar yakarken sen bir siyasetçi ve 18 milyonluk tüm Türkiye’nin, hülasası bir mega kentin belediye başkanı olarak yüz KM ötede ailenle birlikte kar tatili keyfi yapamazsın!

Yeni Yorum