28 Eylül Çarşamba 2022

Oda TV darbe girişiminden haberdar mıydı? Oda TV'nin 'Dimdik ayakta kalacağını sanıyordu' başlıklı haberi yeniden gündemde

Oda TV darbe girişiminden haberdar mıydı? Oda TV'nin 'Dimdik ayakta kalacağını sanıyordu' başlıklı haberi yeniden gündemde

Oda Tv'nin 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için ''Dimdik ayakta kalacağını sanıyordu'' haberi akıllara ''Darbeden haberdar mıydı?'' sorunu getirmişti.

Skandal algı oyunlarıyla vatandaşı yanlış yönlendiren, yalan haberleriyle gündemden düşmeyen Oda Tv, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bir gün önce ve 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan haberi art arda paylaşmıştı.

 

Oda TV'nin darbe girişiminden sadece bir gün önce yani 14 Temmuz 2016'da "Dimdik ayakta kalacağını sanıyordu" diye sosyal medya hesabı twitterdan paylaşım yaptığı belirlendi.

Mümtaz İdil isimli kişinin köşe yazısına atıf yapılan twitter paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının da kullanılması dikkat çekiyor.

Yazıda İdil, şu skandal ifadelere yer vermişti:

 

"Nasıl düştüğünü hiç fark etmedim. Ama düştü...

Benim için çok da önemi yoktu düşmesinin, çünkü düşeceğini biliyordum. Düşmek bir eylemdi ve en azından hareket sağlıyordu. Düşmesi yaşamsal bir olaydı, iyi bile sayılırdı. Tek sıkıntı, düşmenin verdiği zarar olabilirdi. Onu da göze almam gerekiyordu. Düşmeyeceğini, hep dimdik ayakta kalacağını sanıyordu...

Düştü..."

 

Oda TV'nin bu paylaşımı 15 Temmuz hain kanlı darbe girişiminden önceden haberdar olduğu izlenimi uyandırıyor. Yapılan paylaşım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmeye çalışacaklarının sinyalini veriyor.

Yeni Yorum