20 Mayıs Pazartesi 2024

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in kaldığı otel tespit edildi

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in kaldığı otel tespit edildi

Çektiği videolarda Dubai'de olduğunu açıklayan Sedat Peker'in kaldığı villa tespit edildi. Roda Beach Resort isimli lüks otelde kaçak olarak yaşayan Peker'in, otele günlük 13 bin 300 TL'den fazla ödeme yaptığı öğrenildi.

 

superhaber.tv’nin haberine göre; Yurt dışına firar eden ve Türkiye'de hakkında operasyon başlatılan Sedat Peker, YouTube hesabından Dubai'de olduğunu açıklamıştı.

 

12 video çekeceğini belirten ve şu ana kadar 6 video yayınlayan Peker, 3. videosunda "Benim oraya dönmem artık bundan sonra mümkün değil. Gelmem... Zaten getirmek için her şeyi yapıyorsunuz. Siz alın getirin. Ben kendim gelmeyeceğim." demişti.

 

5 ODALI VİLLADA KALIYOR

 

Peker'in Dubai'de kimler tarafından korunduğu konusu tartışılmaya devam ederken, kaldığı otelin de yeri tespit edildi.

‘Roda Beach Resort' isimli otelin 5 odalı ve 615 metrekarelik villasında kaldığı belirlenen Peker'in, otele günlük 13 bin 300 liradan fazla bir ödeme yaptığı da öğrenildi.

 

Otele rezervasyon yapmak için giriş yapılan internet sitesinde villa ücretinin 11 bin 417 lira, vergi ve diğer ücretlerin ise bin 975 lira olduğu görüldü.

NE OLMUŞTU?

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker'in lideri olduğu organize suç örgütüne 9 Nisan'da İstanbul, Ankara, Hatay, Konya, Sakarya, Kocaeli ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlemiş, 121 adreste arama gerçekleştirilen baskınlarda 52 şüpheli yakalanmıştı.

 

Peker bu operasyonun ardından YouTube hesabından videolar yayınlayıp çeşitli iddialar ortaya atmaya başladı. Bir videosunda ise Dubai'de bulunduğunu açıkladı.

Yeni Yorum