20 Mayıs Pazartesi 2024

PKK medyası HDP’nin tecavüzcülerinin üstünü örtmek için hedef saptırıyor!

PKK medyası HDP’nin tecavüzcülerinin üstünü örtmek için hedef saptırıyor!

Bugün gündeme gelen “Musa Orhan tahliye edildi”  haberlerinin ardından devlete saldırmak için fırsat kollayan bazı çevreler yine harekete geçti.

 

PKK’nın haber ajansı Mezopotamya Ajansı, konuya ilişkin haberinde “İpek Er’in yaşamını yitirmesi sonrası oluşan tepkiler karşısında Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, zanlı Orhan’ı değil, tepki gösterenleri suçlamıştı” ifadelerine yer vererek hedef saptırdı.

 

Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a verdiği demeçte “Olayı tüm evreleriyle ele alıp titizlikle incelemek lazım. Cenaze, bizim cenazemizdir. İki nedenden dolayı bizim cenazemizdir: Görevimiz gereği mesuliyetimiz var, bu bir. İkincisi de bu aile bir polis ailesi. Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız, bir polis memuru. Bu açıdan da mesuliyetimiz var.” sözlerine rağmen devletin tecavüzcüyü koruduğunu iddia eden çevrelerin asıl amaçlarının ne olduğunu herkes biliyor” demişti.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayın hemen ardından “Bir güvenlik mensubu, bu tür bir olayın içinde yer aldığında önce açığa alırız, ardından da ihraç ederiz. Bu uzman çavuşla ilgili açığa alma işlemi bir ay önce gerçekleşti, ayrıca ihraç işlemi de hemen başlatıldı” diyerek kesin tavrını koymuştu.

 

Soylu, Ahmet Hakan’a verdiği demeçte Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır” diyerek taciz, tecavüz ve kadına şiddet olaylarında bazı kesimlerin taraf seçtiğini vurgulamış ve HDP milletvekilinin karıştığı tecavüz skandalına tepki gösterilmemesini eleştirmişti.

Yeni Yorum