05 Haziran Pazartesi 2023

PKK'ya GARA'da büyük darbe... Bölgeyi teröristlerden temizleyen Mehmetçik kışlasına döndü...

PKK'ya GARA'da büyük darbe... Bölgeyi teröristlerden temizleyen Mehmetçik kışlasına döndü...

 

Türk Silahlı Kuvvetleri PKK terör örgütüne Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara'da büyük darbe vurdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 10 Şubat'ta başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şu ana kadar 3'ü sözde üst düzey yönetici olmak üzere 48 teröristin öldürüldüğünü, 2'sinin ise sağ ele geçirildiğini açıkladı. Bakan Akar, bölgenin büyük ölçüde temizlendiğini de söyledi. Bakan Akar, harekat sırasında girilen bir mağarada PKK'nın kaçırıp başlarından vurarak öldürdüğü 13 Türkiye vatandaşının da naaşının bulunduğunu belirtti.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 4 gün süren harekatın sona erdiğini duyurdu.

 

GENELKURMAY BAŞKANI ORG. YAŞAR GÜLER'İN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMALARI

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, “PKK terör örgütü unsurlarını etkisiz hâle getirerek, Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla yaptığımız bu harekâtla teröristlere ait barınak, sığınak, mühimmat depoları, karargâhları ve de mağaraların imhası planlanmıştır" dedi.

 

Harekât alanına ilişkin bilgiler veren Orgeneral Güler, "Harekât alanımız 75 kilometre genişliğinde ve 25 kilometre derinliğinde, bugüne kadar icra ettiğimiz harekâtların hemen hemen en büyük bölgesidir. Bu geniş bölgede önemli tüm hedeflerin vurulması da planlanmıştır" diye konuştu.

Yeni Yorum