25 Temmuz Perşembe 2024

POLSAN büyüyor

POLSAN büyüyor

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Polis Bakım ve Yardım Sandığının (POLSAN) tarihinin en yüksek karını ve ortaklara dağıtılan temettü oranını elde ettiğini belirtti.

 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

 

Polis Bakım ve Yardım Sandığının (POLSAN), her geçen gün ortak sayısı büyürken, kar oranı da ciddi oranda arttı. Fon gelirleri 2 yılda %168 artarak 251 milyon TL’ye yükselen POLSAN’ın, toplam karı toplam 305 milyon TL’yi buldu.

 

Covid-19 salgın sürecinde POLSAN tarihinin en yüksek karını ve ortaklara dağıtılan temettü oranını elde etti. Dinamik fon yönetiminin öneminin belirginleştiği bu dönemde, POLSAN fon ve portföy yönetiminde yepyeni bir yapı ve strateji oluşturdu. Bunun sonucunda fon gelirleri 2 yılda %168 artarak 251 milyon TL’ye çıktı.

 

Şirket Değeri 2.1 Milyar TL’ye Yükseldi

 

POLSAN Bağlı Ortaklık ve İştirakleri 2020’de tamamen kara geçti. Bu dönemde POLSAN  Şirketleri 84 Milyon TL kar elde ederken, POLSAN’ın toplam kârı 305 Milyon TL olarak gerçekleşti. POLSAN son 2 yılda %49’luk varlık artışı ile değerini 2.1 Milyar Türk Lirasına çıkarttı.

 

Şirket Sayısı Artıyor

 

Yeni nesil yatırım olan girişim sermayesi yatırımları yapmaya başlayan POLSAN, bir çok sektörde ve yüksek teknoloji, yapay zekâ gibi alanlarda çok sayıda şirkete yatırımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu faaliyet döneminde iki önemli şirket kurularak POLSAN’a kazandırıldı: Biyometrik Kimliklendirme alanında ülkemizin ilk ve tek yerli sistemini üreten BİYOTEKSAN, Havelsan ile %50 ortaklıkla kuruldu. Kamu ve özel sektöre teknolojik altyapı çözümleri sağlayan entegratör olarak POLİEN de sermayesinin tamamı POLSAN’a ait olmak üzere bu dönemde faaliyete geçti.

 

2020 Yılının Temmuz Ayı ile birlikte POLSAN Ortakları ve 1. Derece yakınlarının kullanabileceği POLSAN ARTI mobil uygulaması hayata geçti. POLSAN Ortakları ve 1. Derece Yakınları, Google Play ve App Store’dan indirebilen POLSAN ARTI uygulaması ile sağlıktan, eğitime, alışverişten, kargo hizmetine kadar Dijital Kimlikleri ile yararlanabilecekleri indirim ve kampanyalara kolayca ulaşabiliyor.

 

Ortaklarının çalışanlara emaneti olan POLSAN güvenle büyümeye, küçük birikimleri güçlü yatırımlara dönüştürmeye devam ediyor.

Yeni Yorum