28 Eylül Çarşamba 2022

Sahil Güvenlik sel felaketinde mahsur kalan 336 kişiyi kurtardı

Sahil Güvenlik sel felaketinde mahsur kalan 336 kişiyi kurtardı

Bartın ve Kastamonu'da şiddetli yağış nedeniyle yaşanan sel felaketinde çok sayıda kişi mahsur kalmıştı. Sahil Güvenlik Komutanlığı afet bölgesinde mahsur kalan 336 kişinin havadan ve karadan güvenli bölgelere tahliye edildiğini duyurdu.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Bartın ve Kastamonu'da şiddetli yağış nedeniyle yaşanan sel felaketinde mahsur kalan 336 kişinin hava ve kara unsurları ile güvenli bölgelere tahliye edildiğini açıkladı.

 

Sel felaketinin yaşandığı illerde tahliye çalışmalarına devam eden Komutanlık şu ana kadar, Sahil Güvenlik helikopterleri ile 51 kişiyi, kara ekipleri ile de 285 kişiyi mahsur kaldıkları yerlerden kurtararak güvenli bölgelere tahliyelerini sağladı.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı, gerçekleştirdiği tahliyelerin yanı sıra yüzer unsurları ile denizde de arama kurtarma faaliyetleri gerçekleştirdi. Çalışmalarda 159 Sahil Güvenlik personeli, 3 Sahil Güvenlik helikopteri, 1 Sahil Güvenlik korveti, 3 Sahil Güvenlik botu ve 19 lastik bot görev aldı.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel felaketi nedeniyle mahsur kalan ve kurtarılmayı bekleyen vatandaşları tahliye etmek üzere çalışmalarına aralıksız devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizde de yüzer unsurları ile arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor.

Yeni Yorum