23 Mayıs Pazartesi 2022

Sahillerde ve mesire alanlarında yoğun denetim! Taşkınlık yapan göçmenlere göz açtırılmayacak…

Sahillerde ve mesire alanlarında yoğun denetim! Taşkınlık yapan göçmenlere göz açtırılmayacak…

Özellikle güzel havalarda sahillerde ve mesire alanlarında kalabalık gruplar halinde gezen düzensiz göçmenlere yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü denetimleri sıkılaştırdı. Florya, Moda, Fenerbahçe sahilleri ve mesire alanları başta olmak üzere İstanbul'da ve Türkiye'nin pek çok ilinde taşkınlık yapan, huzuru bozan şahıslara göz açtırılmayacak.

 

Türkiye’de sığınmacı olarak bulunan milyonlarca insanı zor durumda bırakan görüntülere sebep olan, huzur ve asayişi bozan düzensiz göçmenlere yönelik tavizsiz bir tutum sergileyen Emniyet Genel Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte denetimlerini sıkılaştırdı.

 

Özellikle sahil kesimlerinde ve mesire alanlarında kalabalık gruplar halinde gezen, yüksek sesle konuşarak ya da şarkı söyleyerek etrafı rahatsız eden, taşkınlık yapan gruplara müsaade edilmeyecek.

 

SAHİLLERDE SIKI DENETİM

 

Başta Florya, Yeşilköy, Moda ve Fenerbahçe sahili olmak üzere sığınmacıların yoğun ilgi gösterdiği alanlarda polis ekiplerinin sayıları artırılacak. Şüpheli görülen şahıslara denetim yapılacak. Taşkınlık yapan, kalabalık gruplar halinde dolaşan, yüksek sesle konuşup çevreyi rahatsız eden, parklarda ve çocuklara açık alanlarda nargile içen şahıslara göz açtırılmayacak.

 

MİLYONLARCA İNSANIN ADINI LEKELİYORLAR

 

Savaştan ve ölümden kaçarak Türkiye’ye sığınan milyonlarca mazlumun da adını lekeleyen gruplardan Türkiye’de yaşayan ve tek derdi “canı ve ekmeği” olan Suriyeliler de rahatsız. Sahilde atletle oturup nargile içen, halay çeken, yüksek sesle konuşan ve taşkınlık yapan grupların kendilerini temsil etmediğini sosyal medya gruplarında dile getiren Suriyeliler, onları gördükleri zaman utandıklarını dile getiriyorlar.

 

Yeni Yorum