14 Temmuz Pazar 2024

‘Sedat Peker hakkındaki kırmızı bültenin kapsamı genişletildi, tüm dünyada aranıyor’

‘Sedat Peker hakkındaki kırmızı bültenin kapsamı genişletildi, tüm dünyada aranıyor’

Firari organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Peker hakkında çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini söyledi.

 

Firari organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkili hakkındaki kırmızı bültenin "tüm dünyada aranıyor" şeklinde genişletildiğini duyurdu. 

 

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın'ın, Peker ile ilgili son gelişmeleri anlatan tweetleri şöyle;

 

-Sayın Sedat Peker hakkında, Anadolu 16.ACM ve Bursa 5.ACM'nin talebiyle Interpol tarafından sadece "savunması alınmak üzere" çıkarılan kırmızı bültenin, "tüm dünyada aranıyor" biçiminde kapsamının genişletildiğini öğrendim bugün. Belli ki bir şeyler değişiyor...

 

-Gelişmelerin tümü kendi ülkemizle ilgili olsa, S.Peker'in paylaşımlarından rahatsız olanlara bağlayacağım. Paylaşımların önünü kesme, sonrasında yorum ve haber yapan gazetecilerin çekinmesini sağlama çabası olarak açıklayacağım. Ama meseleye Lyon/Interpol de girince!

 

- Dosyada 20'den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret kırmızı bültenin, tüm tutukluların tahliyesi sonrasında Interpool tarafından uluslararası yakalamaya dönüştüğünü göz önüne aldığımda "üst akıl" filan demekten başka aklıma bir şey gelmiyor.

Yeni Yorum