21 Mayıs Salı 2024

Şener’den Canan Kaftancıoğlu’na: “Peşinde dolaştığın DHKP-C'li teröristler, odasında savcı katlettikleri için olabilir mi acaba?”

Şener’den Canan Kaftancıoğlu’na: “Peşinde dolaştığın DHKP-C'li teröristler, odasında savcı katlettikleri için olabilir mi acaba?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kanun iptalleri nedeniyle Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'a yönelik 'Bisikletle işe git gel bakalım' tepkisini sosyal medya hesabından paylaşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ''Bugün olamıyorsa acaba neden?'' ifadeleriyle eleştiride bulundu. Nedim Şener'den sert bir tepki geldi. Şener, Kaftancıoğlu'na ''Peşinde dolaştığın DHKP-C'li teröristler, odasında savcı katlettikleri için olabilir mi acaba?'' diye sordu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün Anayasa Mahkemesi’nin aldığı güvenlik soruşturmalarının kaldırılması ve şehirlerarası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunun iptal edilmesi kararlarını eleştirdi.

 

Güvenlik soruşturmalarının kaldırılmasıyla terör örgütü üyelerinin kamuda görev yapabilmesine imkân tanınacağını belirten Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin şehirlerarası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunu iptal etmesine de değinerek Anayasa Mahkemesi Başkanı’na şöyle seslendi:

 

''BEN VARIM, SEN VAR MISIN?''

 

“Polis koruması almana gerek yok. Bisikletinle işe git gel bakalım. Hadi git gel, özgürüz ya. Tamamen her şey güvenlik altında, hadi git. Niye polis koruması alıyorsun, niye eskortlarla geziyorsunuz? Ben varım sen var mısın Sayın Anayasa Mahkemesi Başkanı? Ben varım. Tek başıma arabamla gitmeye ben varım, sen var mısın? Her yere. Biz buralardan gideriz. Ama ne olursunuz bu ülke büyük bir mücadele içerisinden geçiyor, ayağımızı topal, bizi naçar bırakmayın, bizi zorluk içerisinde bırakmayın ne olursunuz.”

 

CANAN KAFTANCIOĞLU: BUGÜN OLAMIYORSA ACABA NEDEN?

 

Bu ifadeleri Twitter hesabından alıntılayarak eleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ''İş yerine motorla ya da bisikletle gitmeyi çok arzu ederim açıkçası.. Gelecekteki İçişleri Bakanlarımız görevleri gereği vatandaşlarının can güvenliğini sağladıklarında hayallerimden biri olduğunu not düşeyim. Bugün olamıyorsa acaba neden? sorusunun muhatabı söylemiş bunları'' ifadelerini kullandı.

 

NEDİM ŞENER'DEN KAFTANCIOĞLU'NA SERT YANIT

 

Kaftancıoğlu'nun ifadelerini alıntılayan Nedim Şener, ''Susayım diyorum olmuyor arkadaş!!!'' diyerek CHP İstanbul İl Başkanı'na sert şekilde tepki gösterdi.

 

Şener, Kaftancıoğlu'nun paylaşımına, ''Peşinde dolaştığın DHKP-C’li teröristler Adliye binasında kapısı herkese açık Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı odasında katlettikleri için olabilir mi acaba???'' diyerek yanıt verdi.

 

Yeni Yorum