28 Eylül Çarşamba 2022

Sezgin Baran Korkmaz köylüleri nasıl dolandırdığını anlatmış

Kara para aklama suçundan Avusturya'da gözaltında bulunan Sezgin Baran Korkmaz, görünen o ki yıllar önce işe köylüleri dolandırarak başlamış. Üstelik Korkmaz, evlerinde çamaşır makinesi bile olmayan köylüleri nasıl kandırıp para kazandığını bir röportajında ballandıra ballandıra anlatmış.

 

Avusturya'da gözaltında bulunan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ile yapılan bir röportaj yeniden gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde görülen kara para aklama davasında 225 yıl hapsi istenen Korkmaz, söz konusu röportajda köylüleri nasıl kandırdığını ve para kazandığını ballandıra ballandıra anlatıyor.

 

superhaber.tv’nin haberine göre; Gebze'de su yumuşatma cihazını köylülere traktörler için yakıt tasarruf cihazı olarak sattığını söyleyen Sezgin Baran Korkmaz, videoda 1 liralık ürünü 72 liraya sattığını övünerek dile getiriyor.

 

Korkmaz, evlerinde çamaşır makinesi bile olmayan köylüleri kandırma hikayesini şu sözlerle anlatıyor:

 

"Yumuşatma cihazını satacağım. Kapıyı çalıyorum, teyzede çamaşır makinesi yok, bulaşık makinesi yok. Suyu, neyi yumuşatacak yani? Bunu alabilecek, benim anlatabileceğim o bozuk Türkçe ile ancak gecekondu mahallesi, bu da olmayınca... Ben yabancı reklamları seyretmeyi severim. Baktım yakıt tasarruf cihazı, bu cihazın birebir aynısını yabancılar yakıt tasarruf cihazı diye satıyor. Yakıtın tam yanmasını sağlar ve yakıt tasarrufu sağlıyor, yüzde 15, yüzde 20. Kesinlikle dedim bu benim su yumuşatma cihazı, yakıt tasarruf cihazı, kendi kendime. Sonra ertesi günü aldım bunu, kendime bir asistan bulmuştum. 'Bu, suyu yumuşatma cihazı ya, biz bunu yakıt tasarruf diye satacağız' dedim, o traktörlere, köylere. Tamam dedim ama bizim çiftçileri inandırmamız için bir şeyler yapmamız lazım. Traktör bayine girdik. Dedik ki 'Biz köylere gidiyoruz, bu ürünü tanıtacağız ama giderken sizin broşürlerinizi de dağıtmamızı ister misiniz?' Onlar da bize broşür verdiler, yeni gelen traktörlerin broşürleri. Onları da alın dağıtın dediler. Biz Gebze'nin köylerinden başladık. Ben hemen gittim köy muhtarına, dedim 'Test etmek için geldik.' İlk ürünü pazarlamaya başladık, bir baktım herkes traktörünü getiriyor. Biz 1 liralık ürünü, 72 TL'ye satmaya başladık."

Yeni Yorum