11 Aralık Pazartesi 2023

Soros ve Kavala’nın azılı savunucusu Mehmet Y. Yılmaz

Soros ve Kavala’nın azılı savunucusu Mehmet Y. Yılmaz

Yazılarından sıkı bir Süleyman Soylu takipçisi! olduğu anlaşılan, Hürriyet’ten kovulan, T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür’e verdiği “Erdoğan modeli dünyaya örnek oluyor” başlık röportajı eleştirerek Soros ve Kavala’yı savundu.

 

Dünyada kalkışma ve darbe girişimlerine destek verdiği bilinen spekülatör George Soros ile Gezi kalkışmasının finansörü Osman Kavala arasındaki para transferi Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun raporuyla belgelenmişti.

Mehmet Yakup Yılmaz bugünkü yazısında Bakan Soylu’nun Sabah yazarı Övür’e "Birleşmiş Milletler ve NATO'nun ve dünyadaki küresel örgütlerin iflasını hep beraber görüyoruz. Hiçbir değerleri söz konusu değil. Ben bunu yıllardan beridir söylüyorum. Ben Avrupa'nın bir topluluk olarak bir anlam taşımadığını da düşünüyorum. Avrupa Soros kurallarıyla idare ediliyor. Onlar Soros kurallarına teslimler. Şunu çok açık söylüyorum, Soros'u artık dünyada hiçbir ülke kabul etmeyecek. Savaşta ölen bütün çocukların sorumlusu Soros'tur. Bizdeki Sorosçular, Kavala'nın peşine takılanlar. Kim Kavala'nın hukuk iğfal edilerek serbest bırakılmasını istiyorsa, Ukrayna'daki ve Suriye'deki çocukların katili de odur. Kimse başka yerde suçlu aramasın. Ukrayna meselesine bakın başından itibaren Soros var. Katiller onlardır." İfadelerini eleştirdi.

 

T24 yazarı Yılmaz, “Soylu'nun konuşurken sözlerindeki insicamı kaçırması onun için normal sayılmalı ancak bu sefer hakkını teslim edeyim, kendi zirvesine ulaşmış bulunuyor.” dedi.

 

Oysaki, İçişleri Bakanı Soylu’nun Soros ve Kavala hakkında yaptığı bütün eleştirilerin belgelere dayandığı ve kamuoyunca bildiği malum.

 

Yılmaz’ın bu eleştirileri, “hazımsızlık” olarak nitelendirildi. Soda iyi gelir…

Yeni Yorum