28 Eylül Çarşamba 2022

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in bir yalanı daha elinde patladı! İstanbul Valiliği Cihan Ekşioğlu'na ekip koruma verildiğini yalanladı

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in bir yalanı daha elinde patladı! İstanbul Valiliği Cihan Ekşioğlu'na ekip koruma verildiğini yalanladı

İstanbul Valiliği, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu'na ekip koruma verildiği iddialarına ilişkin olarak açıklama yaptı.

Peker İddiasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cihan Ekşioğlu’na çok değer verdiğini, herkese bir tane koruma polisi verirken sözkonusu isme ekip koruması sağladığını iddia etmişti. İstanbul Valiliği, Cihan Ekşioğlu’nda ekip koruma verildiği iddialarını yalanladı.

 

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle;

 

“Bazı basın yayın organlarında C.E. isimli şahsa ekip koruması verildiği yönündeki iddialar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı duyulmuştur.

 

Arşiv kayıtlarının incelenmesi neticesinde; C.E. isimli şahsın 07.11.2016 tarihinde koruma talebiyle Valiliğimize müracaatta bulunduğu, 14.12.2016 tarihinde (1) personel ile yakın koruma verildiği, 14.02.2017 tarihli İl Koruma Komisyonunda koruma kararının devamının uygun görüldüğü tespit edilmiştir.

 

22.02.2018 tarihinde alınan İl Koruma Komisyonu kararı ile yakın koruma tedbirinin kaldırıldığı, şahsın tedbir kararının kaldırılmasına yönelik 26.03.2018 tarihli itirazı üzerine yakın koruma tedbirine bir süre daha devam edilmiş, ancak bahse konu tedbir 31.01.2019 tarihinde İl Koruma Komisyonunda alınan karar gereği kaldırılmıştır.

Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere; söz konusu haberlerde geçen ekiple koruma ve kendine koruma aracı tahsis edildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.”

Yeni Yorum