25 Şubat Pazar 2024

Terör örgütleri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini oyuna getirdi

Terör örgütleri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini oyuna getirdi

Bu akşam Kadıköy'de, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör bahane edilerek bir provokasyon daha sahnelendi. Eylem sonrasında yaşanan olayların provokatörlerin eseri olduğunu bizzat eyleme katılan öğrenciler sosyal medyada itiraf etti. Protesto eylemini 19.40'da bitirme kararı olduğunu belirten öğrenciler, bunu yasa dışı örgüt üyelerinin bozduğunu söyledi. Öğrenciler polise yapılan saldırıların arkasında da örgütler olduğunu işaret ettiler.

 

superhaber.tv’nin haberine göre; Türkiye'ye yeni bir Gezi yaşatma planlarını 'Boğaziçi Üniversitesi' üzerinden uygulamaya sokan yasa dışı sol örgütler ve onları destekleyen CHP ile HDP'nin başını çektiği muhalefet partileri öğrencileri sokağa dökmek için her fırsatı kullanıyor.

 

Kadıköy'de gösteri, toplanma ve yürüyüş yasağı bulunmasına rağmen dün yapılan çağrılar üzerine kalabalık bir grup akşam saatlerinde toplanmıştı. 

Polisin dağılmaları için uyarılarda bulunduğu grup eylemi bitirmek yerine polise direnince müdahale başlamış ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. 

Polisin müdahalesi sonrasında Kadıköy'de ara sokaklara kaçan provokatörler çeşitli noktalarda polise taşlarla saldırarak kaosu daha da büyütmeye çalışmıştı. 

 

Oynanmak istenen oyun eyleme katılan öğrencilerin itirafı ile gözler önüne serildi. 

 

Sosyal medyada açıklama yapan bazı öğrenciler Kadıköy'deki eylemi 19.40 gibi bitirip dağılma kararı olduğunu, bu çerçevede protestolarını yaptıklarını, dağılmak üzereyken yasa dışı örgütlerin karara uymayıp polislere saldırdığını belirttiler. 

Yeni Yorum