15 Temmuz Pazartesi 2024

Terör örgütü PKK Beyaz Saray'da

Terör örgütü PKK Beyaz Saray'da

ABD Kongresi, PKK’ya 177 milyon dolar aktarılmasını kapsayan savunma bütçesini onaylarken, Suriye’den bir grup terörist Beyaz Saray’da ağırlandı. PKK’nın kontrolündeki Suriye Demokratik Meclisi (SDM) Eş Başkanı İlham Ahmed’in içinde olduğu 5 kişilik grup, Biden’ın ekibinden isimlerle görüştü. SDM’li grup daha sonra FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Dış İlişkiler Komitesi üyesi Temsilci Bradley S. Schneider ile bir araya geldi.

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG’ye binlerce TIR dolusu silah veren ABD’den skandal bir adım daha geldi. ABD Kongresi, içerisinde PKK’ya 177 milyon dolar aktarılmasını öngören maddenin de yer aldığı savunma bütçesini onaylarken, Suriye’den bir grup terörist de Washington’da görüşmelerde bulundu. Geçtiğimiz haftalarda PKK/YPG’li teröristlerle görüşmek üzere Suriye’nin kuzeyine bakan yardımcı gönderen ABD, bu kez ise teröristleri Beyaz Saray’da ağırladı.

 

BIDEN’IN EKİBİYLE GÖRÜŞTÜLER

 

Terör örgütü PKK’nın kontrolündeki sözde Suriye Demokratik Meclisi (SDM) Eş Başkanı İlham Amed, sözde Başkanlık Konseyi üyesi Bassam Sakr, örgütün sözde Washington temsilcisi Sinem Muhammed, sözde Cezire Bölgesi Yürütme Konseyi Eş Başkanı Nazira Goriye ve Sözde Deyrizor Özerk Yönetim Eş Başkanı Gassan el Yusuf’un yer aldığı PKK’lı heyet, Washington’da ABD Başkanı Joe Biden’ın ekibiyle görüştü.

 

ABD: SURİYE’DE KALACAĞIZ

 

Beyaz Saray yetkilileri görüşmelerde terör örgütü ile işbirliği taahhüdünü yineledi. Yine DEAŞ’ı bahane eden ABD, DEAŞ terör örgütünün kalıntıları nihai olarak ortadan kaldırılana kadar ABD güçlerinin bölgede kalacağı yönünde söz verdi. Teröristler ise görüşmede Türkiye’yi ve Suriye Milli Ordusu’nu (SMO) şikayet etti. Görüşmelerde, Suriye’de çözüm için izlenecek yol haritasının netleştirildiği öne sürüldü.

TÜRKİYE KARŞITIYLA ÖZEL TOPLANTI

 

PKK’lı heyetin diğer durağı Temsilciler Meclisi oldu. Teröristler burada Dış İlişkiler Komitesi üyesi Temsilci Bradley S. Schneider ile bir araya geldi. Türkiye karşıtı girişimlere öncülük eden ve FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Schneider, komite nezdinde teröristlere destek sözü verdi. Kongredeki Temsilciler Meclisi Kadın Komitesi Eş Başkanı Brenda Lawrence ile de görüşen teröristler, ABD Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Amerikan Barış Enstitüsü’nde de lobi çalışması yürüttü.

ÖRGÜTE 177 MİLYON DOLAR DAHA!

 

PKK’lı heyetin temasları sürerken terör örgütüne askeri yardımı da içinde barındıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısı Kongre’de onaylandı. 316 temsilcinin “Evet” oyu ile kabul edilen tasarıda, “Irak ve Suriye’ye DEAŞ ile mücadele konusunda eğitim ve destek gideri” adı altında 522 milyon dolar ayrıldı. Bu paranın 345 milyon doları Irak, 177 milyon doları ise YPG/PKK terör örgütüne verilecek.

Yeni Yorum