24 Nisan Çarşamba 2024

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan: "Bazı gruplarla irtibat koptu, öldüklerini düşünüyoruz"

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan: "Bazı gruplarla irtibat koptu, öldüklerini düşünüyoruz"

Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, Türkiye'nin gerçekleştirdiği Gara operasyonuyla ilgili saklandığı delikte itiraf gibi açıklamalarda bulundu. Örgütte derin sarsıntıya yol açan harekata ilişkin saklandığı delikte itiraflarda bulunan Karayılan, 17 kayıpları olduğunu ileri sürdü. Sonra da asıl itirafını yaptı: "15'i ölü, 2'si sağ 17 kayıp verdik. Ancak bazı gruplarımızla da irtibat koptuğundan onların da öldüklerini düşünüyoruz"

 

Kuzey Irak'ın Duhok kenti yakınlarındaki Gara Dağına düzenlenen Pençe Kartal-2 harekâtıyla ilgili PKK'nın elebaşı Murat Karayılan saklandığı inden verdikleri kayıplarla ilişkin itiraf gibi açıklamalarda bulundu.

 

Terörist elebaşı, "15'i ölü, 2'si sağ 17 kayıp verdik. Ancak bazı gruplarımızla da irtibat koptuğundan onların da öldüklerini düşünüyoruz" sözleri ile verdikleri kayıpları gizlemeye çalışsa da Türkiye'nin açıkladığı 53 terörist etkisiz hale getirildiği ifadesini de zımnen doğrulamış oldu.

 

ALDIKLARI DARBEYİ GİZLEYEMEDİLER

 

Gara Dağına 10 Şubat'ta gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 harekâtıyla ilgili terörist elebaşı Murat Karayılan yaşadıkları hezimeti gizlemeye çalışsa da harekâtın ne denli kapsamlı olduğunu itiraf ederek yedikleri büyük darbeyi ortaya koydu. Terörist elebaşı Karayılan, "Bu harekâtın ciddi bir takım askeri hedeflerinin olduğu açıktır. Kapsam ve içerik bakımından da bazı yenilikleri barındırıyor." dedi. PKK elebaşı itiraflarına şöyle devam etti:

 

"ÜST DÜZEY PLANLI BİR OPERASYON YAPILDI"

 

Çok yüksek teknolojiye dayalı bu operasyon planlı yürütüldü. Gara alanının tümüne yönelik 4 gün boyunca yoğun bombardıman eşliğinde, Türk ordusu alana yayılarak kalıcı biçimde yerleşmeyi hedefledi. Bu harekât stratejik önemde en üst düzeyde aylarca planlanmış, hazırlıklı özel bir saldırıdır.

 

Alan üzerinde onlarca İHA ve SİHA desteğinde 40'ın üzerinde savaş uçağıyla bütün bölge bombalanmıştır. İstihbarata ve tekniğe dayalı bir harekât yürütüldü. Siyani'de askerlerin tutulduğu kampa karadan girmeye çalışılmıştır. Kampın içinde fiziki çatışmalar yaşanmıştır. Hiç kimse günlerce ve saatlerce süren bu çatışma ortamında, rehinelerin sağlam muhafaza edilebileceğini iddia edemez.

 

"YAKALADIKLARI 2 KİŞİ BİZİ SATTI!"

 

Zaten 13 rehinenin olduğu yerde Şorej kod adlı Kamuran Ataman ile birlikte 6 kişi daha ölmüştür. Özellikle dördüncü günde henüz nasıl gerçekleştiğini tespit edemediğimiz şekilde iki kişinin askerlerin eline geçmesinden sonra mağaraya yoğun gaz ve teknik kullanılarak girilmeye çalışılmıştır.

 

Yakalanan iki kişinin verdiği bilgilerle operasyona yön verilmiştir. 15'i ölü, 2'si sağ 17 kaybımız vardır. Ancak bazı gruplarımızla da irtibat koptuğundan onların da öldüklerini düşünüyoruz"

Yeni Yorum