04 Aralık Pazartesi 2023

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, Boğaziçi eylemlerine destek istedi

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, Boğaziçi eylemlerine destek istedi

PKK terör örgütünün elebaşlarından olan Duran Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin hükümeti devirmek için yapıldığını söyledi. Eylemlerin büyümesi için destek çağrısı yapan terörist Kalkan, Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması talebini de yeniden dillendirdi.

 

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin hükümetin devrilmesi için yapıldığını belirterek, "Daha fazla destek verilmeli" çağrısında bulundu.

 

BOĞAZİÇİ-DEMİRTAŞ PAZARLIĞI YAPMAYA ÇALIŞTI

 

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, PKK'ya müzahir yayın organına, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine ilişkin, "Olay bir üniversitedeki gençlik hareketi olmayı aştı, bir kayyum meselesini aştı." ifadesini kullanarak, eylemlerin hükümetin devrilmesi için yapıldığını açıkladı.

 

Boğaziçi eylemlerinin büyümesi için daha fazla destek verilmesi çağrısında bulunan Kalkan'ın açıklamalarının ardından terör yandaşlarının, Boğaziçi eylemlerine destek vererek eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması, terörist başı Abdullah Öcalan'ın ceza infaz koşullarının sonlandırılması, bölücü örgütle temasa geçilmesi gibi talepleri dillendirmeye başladıkları görüldü.

 

ÖĞRENCİ EYLEMİ TERÖR GRUPLARININ EYLEMİNE DÖNÜŞTÜ

 

Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasını protesto etmek için başlatılan Boğaziçi eylemleri, daha sonra terör gruplarının eylemine dönüştü. Destek bahanesiyle 192 eylem gerçekleştirildi. Bu eylemlerde 725 gözaltı işlemi uygulandı.

 

Gözaltına alınanlar arasındaki 179 kişiden 42'sinin MLKP, 35'inin PKK/KCK, 25'inin THKP/C-DEV-YOL, 19'unun DKP/BÖG, 18'inin DHKP/C, 15'inin TKP/ML, 9'unun TKEP/L, 6'sının THKP-C, 4'ünün TKİP, 2'sinin DSİH, birinin FETÖ/PDY ve 3'ünün ise diğer terör örgütlerinden adli sicil kaydının bulunduğu belirlendi.

Yeni Yorum