19 Haziran Çarşamba 2024

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’nun kardeşi Soner Maçoğlu, uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla gözaltına alındı

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’nun kardeşi Soner Maçoğlu, uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla gözaltına alındı

Türkiye Komünist Partili Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi Soner Maçoğlu, uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla Aydın'ın Didim ilçesinde gözaltına alındı. Maçoğlu'nun 2010-2019 yılları arasında 'uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak' suçundan şüpheli olarak 6 kez daha gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Öğrenilen bilgiye göre, Didim Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince Çamlık Mahallesi'nde bir ikamette uyuşturucu madde satışı yapıldığı bilgisi üzerine adrese operasyon düzenlendi.

 

SONER MAÇOĞLU DA ORADAYDI

 

Operasyonda ikamette bulunan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi olduğu anlaşılan Soner Maçoğlu ile U.A. isimli şahıs yakalandı. Soner Maçoğlu "Uyuşturucu madde ticareti" suçundan gözaltına alınırken, U.A. isimli şahıs hakkında TCK'nın 191 suçundan işlem yapıldı.

 

UYUŞTURUCU MADDELER ELE GEÇİRİLDİ

 

Şahıs Didim Sulh Ceza Hakimliğince güveni kötüye kullanma suçundan aranması sebebiyle gözaltına alındı. Operasyonda 0.66 gram metamfetamin maddesi ile birlikte yakalanan B.A. ve A.B. isimli şahıslar ise serbest bırakıldı. İkamette yapılan aramada 4.71 gram metamfetamin maddesi, 25.48 gram sentetik kannobinoid maddesi, 1 adet çalışır vaziyette hassas terazi, uyuşturucu paketlemede kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi.

 

DAHA ÖNCE 6 KEZ GÖZALTINA ALINDIĞI ÖĞRENİLDİ

 

Öte yandan Soner Maçoğlu'nun 2010-2019 yılları arasında 'uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak' suçundan şüpheli olarak 6 kez gözaltına alındığı öğrenildi.

Yeni Yorum