13 Temmuz Cumartesi 2024

Tunceli’de, Eren Kış-6 operasyonu başladı: Operasyonda görev alan personellerin arasında kadın astsubaylar da bulunuyor

Tunceli’de, Eren Kış-6 operasyonu başladı: Operasyonda görev alan personellerin arasında kadın astsubaylar da bulunuyor

Terör örgütü PKK'ya hem havadan hem karadan nefes aldırılmıyor. PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Tunceli İlinde “Eren Kış-6 (MERCAN DAĞLARI) ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ BURAK TORTUMLU OPERASYONU” başlatıldı. Operasyonda görev alan personellerin arasında kadın astsubayla rda bulunuyor. 

 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle;

 

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Tunceli İlinde “EREN KIŞ-6 (MERCAN DAĞLARI) ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ BURAK TORTUMLU OPERASYONU” başlatıldı. 

 

Operasyonda Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1060) personel [(72) operasyonel tim] görev alıyor. Operasyonda görev alan personellerin arasında kadın astsubaylar da bulunuyor. 

 

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN KIŞ OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam ediyor.

 

Yeni Yorum